Έτσι ονειρευόμαστε τον ΘΡΥΛΟ! ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ- Γουέστ Χαμ 2-1

Οι «ερυθρόλευκοι» επέβαλαν το ρυθμό τους στο παιχνίδι, δημιούργησαν ευκαιρίες για γκολ και τελικά προηγήθηκαν.

Στο πρώτο 45άλεπτο οι Πειραιώτες παρουσιάστηκαν 100% συγκεντρωμένοι και αποφασισμένοι να τα δώσουν όλα. Οι παίκτες του Ντιέγκο Μαρτίνεθ δεν επέτρεψαν στη Γουέστ Χαμ να παίξει το δικό της πόδοσφαιρο και έτσι δεν δέχτηκαν σημαντικές ευκαιρίες.

Με τον κόσμο να δίνει τον ρυθμό, τραγουδώντας ασταμάτητα, οι «ερυθρόλευκοι» ήταν κυρίαρχοι στον αγωνιστικό χώρο και στο 33′ άνοιξαν το σκορ με τον αρχηγό Κώστα Φορτούνη, ο οποίος για άλλη μία φορά έδειξε την κλάση του. Μάλιστα, λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Ολυμπιακός βρήκε και δεύτερο τέρμα με τον Ρόντινει! Φοβερός Ολυμπιακός, φοβερή κερκίδα!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός ξεκίνησε όπως στο πρώτο να επιβάλει τον ρυθμό του. Χανόντας πολλές ευκαιρίες να κάνει το 3-0. Πρώτα με τον Πόντενσε όπου μπήκε ωραία μέσα στην περιοχή αλλά δεν τα κατάφερε, στην συνέχεια με τον Μασούρα