Δώστε στον ΠΑΟΚ πέναλτι – Τριπλάσια από τον Ολυμπιακό, διπλάσια από την ΑΕΚ στην εποχή Κλάτενμπεργκ και… συνεχίζεται (vids)

Στην εποχή Κλάτενμπεργκ ο ΠΑΟΚ έχει πάρει 18 πέναλτι, τριπλάσια από τον Ολυμπιακό που έχει πάρει μόλις 6 και διπλάσια από την ΑΕΚ, που έχει πάρει 9!

Συγκεκριμένα, στους «Ζωσιμάδες» ο διαιτητής Ευαγγέλου με το σκορ στο 1-0 υπέρ του Ολυμπιακού έδειξε ένα πέναλτι κατά της ομάδας του Μαρτίνς, αλλάζοντας ακόμη και τον κανονισμό για το χέρι στήριξης. Ο ΠΑΣ έφερε το ματς στα ίσια με τον Εραμούσπε, όμως ο συνήθης ύποπτος Γιουσέφ Ελ Αραμπί καθάρισε και έδωσε ένα πολύτιμο διπλό στους πρωταθλητές στο «μπλόκο» των Ιωαννίνων, φέρνοντας τους και πάλι στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στην Τούμπα σε ένα απίστευτο παιχνίδι ο ΠΑΟΚ με τον Βόλο ήρθαν ισόπαλοι με το εντυπωσιακό 4-4, με την ομάδα της Μαγνησίας να κάνει μια μυθική ανατροπή και να σκοράρει τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο. Παρόλα αυτά ο ρέφερι Καραντώνης με το σκορ στο 4-3, έδωσε μια μοναδική ευκαιρία στον ΠΑΟΚ να σκοράρει από την άσπρη βούλα με ένα πέναλτι – φάντασμα, αλλά ο Κλέιμαν είχε διαφορετική άποψη. Το συγκεκριμένο σφύριγμα δεν συζητήθηκε ιδιαίτερα, αλλά φαίνεται πως υπάρχει επιθετικό φάουλ του Άκπομ στον Τσοκάνη και όχι πέναλτι όπως μόνο ο Καραντώνης είδε και σφύριξε αμέσως. Ο Βιεϊρίνια όμως νικήθηκε από τον τερματοφύλακα του Βόλου, που ισοφάρισε ένα λεπτό μετά και πήρε έναν σπουδαίο βαθμό.