ΣΑΝ ΣΉΜΕΡΑ: ΕΞΑΨΗ ΣΤΟ ΟΑΚΑ!!! ΑΕΚ-Ολυμπιακός 1-5 (Vid)

ΕΞΑΨΗ ΣΤΟ ΟΑΚΑ!!! ΑΕΚ-Ολυμπιακός 1-5 (Vid)

Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση στο ΟΑΚΑ κόντρα στην ΑΕΚ και διέλυσε την αντίπαλο του.
Οι «ερυθρόλευκοι» θριάμβευσαν με 5-1 επιβεβαιώνοντας με τον πλέον αξιόπιστο τρόπο ότι είναι με διαφορά η κορυφαία ομάδα στην Ελλάδα.

Οι «Πειραιώτες» έκαναν ένα μυθικό πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο κατάφεραν να πετύχουν τέσσερα γκολ, διαλύοντας την αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων.

Ο Ολυμπιακός κυριάρχησε και προηγήθηκε με τον Καμαρά (το πέμπτο γκολ του διεθνούς μέσου κόντρα στην ΑΕΚ), ενώ ο Μασούρας έκανε το 2-0 για τους φιλοξενούμενους.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καταιγιστικοί διαλύοντας την άμυνα της Ένωσης και ο Ελ Αραμπί έκανε το 3-0 για τους πρωταθλητές.

Ο Μασούρας πέτυχε το τέταρτο γκολ για την ομάδα του Πειραιά πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο και το 4-0 ήταν το σκορ του πρώτου 45λεπτου, με τον Ολυμπιακό να γράφει ιστορία.

Οι πρωταθλητές Ελλάδας πέτυχαν και πέμπτο γκολ στο δεύτερο μέρος, με σκόρερ τον Κώστα Φορτούνη, ενώ το μόνο που κατάφερε η Ένωση ήταν να πετύχει γκολ στο φινάλε με τον Ανσαριφάρντ.