Σαν σήμερα: Αεξάρα (video)

Τι έχουμε ζήσει, ρε φίλε, με αυτή την ομάδα… Τι γλέντια έχουμε κάνει, τρικούβερτα… Πάμε πίσω στο 2011, σήμερα, για να θυμηθούμε… αυτό που… δεν ξεχνιέται. ΑΕΚ, όλα καλά; Εντάξει όλα μετά το έκτο; Γιατί είναι δύσκολα τα πράγματα όταν τρώει κανείς εξάρα… Ο Ολυμπιακός του Βαλβέρδε, η ΑΕΚ του Χιμένεθ. 6-0…

Εντάξει, δεν χρειάζεται πολλές κουβέντες… Ο Θρύλος, στο «καμίνι» του «Γ. Καραϊσκάκης», μπήκε φουριόζος στο ματς και μόλις στο 2’ άνοιξε το σκορ, με τον Τζιμπούρ. Η συνέχεια ήταν ακόμη πιο θεαματική, με τον Μέλμπεργκ στο 7’ να κάνει το 2-0 και τον Φουστέρ στο 20’ το 3-0 του πρώτου ημιχρόνου!

Ο Ολυμπιακός δεν σταμάτησε… λεπτό και στο 61’ και πάλι με σκόρερ τον Τζιμπούρ, έκανε τέσσερα τα τέρματά του. Ο Μιραλάς στη συνέχεια, ήταν εκείνος που χρίστηκε σκόρερ στο 68’ με μία υπέροχη προσωπική ενέργεια, ενώ το τελικό 6-0 διαμόρφωσε στο 71’ ο Χολέμπας!