Ολυμπιακός – Τσουκαρίτσκι 3-1!!! Και λίγα ήταν!!!!

Ολυμπιακός – Τσουκαρίτσκι 3-0

Γράφει ο Κωνσταντίνος Καλογερόπουλος

Ο Ολυμπιακός με φοβερό πρώτο ημίχρονο νίκησε τους Σέρβους με 3-0 και θα πάει στην Σερβία την επόμενη Πέμπτη να τελειώσει την δουλειά .

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 3ο λεπτό με τον Ελ Καμπί όπου με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0. Στο 9ολεπτό ο ίδιος παίχτης με ένα ωραίο φαλτσαριστό σουτ από πλάγια έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

ο Ολυμπιακός βρήκε και άλλο γκολ στο 16ο λεπτό όπου ο Κώστας Φορτούνης με πολύ ωραίο σουτ έκανε το 2-0 έξω από την περιοχή με τους Σέρβους να μην μπορούν να αντιδράσουν σε κανένα σημείο μέσα στο παιχνίδι. Ο Ολυμπιακός έκανε και άλλες ευκαιρίες και αλλά είτε βρήκαν στόχο, είτε ακυρωθήκαν γκολ. Ο Ελ Καμπί λίγο πριν το ημίχρονο πέτυχε το 3-0 με  τον Κώστα Φορτούνη, ο οποίος με μία πολύ καλή σέντρα από δεξιά γέμισε στην περιοχή και ο Ελ Κααμπί τελείωσε τη φάση με καρφωτή κεφαλιά!

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά και με τον Καμαρά πέτυχε ένα γκολ αλλά ακυρώθηκε για χέρι . Ο Κώστας Φορτούνης που ήταν από τους κορυφαίους του αγώνα άκουσε ρυθμικά το όνομα του από τον κόσμο του Ολυμπιακού για να μείνει στον Ολυμπιακό, για της φήμες που ακούγονται ότι τον θέλει ομάδα από την Αραβία . Στην συνέχεια ο Ολυμπιακός συνέχισε την πίεση και με τον Μπιελ να χάνει μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 4-0 αλλά ο Σαμούροβιτς απέκρουσε το σουτ του. Ο τερματοφύλακας της Τσουκαρίτσκι κράτησε το σκορ σε αυτό το επίπεδο, καθώς θα μπορούσε να ξεφύγει κατά πολύ. Στο 85 ο Ελ Αραμπί είχε την ευκαιρία του να γράψει το όνομα του στον πίνακα του σκορ αλλά δεν τα κατάφερε καθώς το σουτ του απέκρουσε ο Σαμουροβιτς, στο ριμπάουντ ο Σκάρπα δεν μπόρεσε με κεφαλιά να γράψει το 4-0. Η Τσουκαρίτσκι είχε μικρά ξεσπάσματα στο παιχνίδι αλλά έβρισκε είτε σε αμυντικούς είτε στον Πασχαλάκη . Δηλαδή δεν είχε την μεγάλη ευκαιρία μέσα στο παιχνίδι. Ο Ολυμπιακός θα μπορούσε να πετύχει πολλά παραπάνω γκολ καθώς αυτό το σκορ τον αδικεί.