ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Λαμία 4-0!!! ΜΠΑΛΆΡΑ ΚΑΙ 3/3 Ο ΘΡΎΛΟΣ !!!

Ο Ολυμπιακός επικράτησε της Λαμίας με 3-0, και έτσι έκανε το 3/3 στο πρωτάθλημα.

Δείτε την εκπομπή

Γράφει ο Κωνσταντίνος Καλογερόπουλος

Ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και με τον Ορτέγκα στην 11αδα του πρώτη συμμετοχή, προσπάθησε να πετύχει το γρήγορο γκολ που θα του έδινε το προβάδισμα. Η Λαμία δεν κλείστηκε πίσω και είχε δύο πολύ καλές εύκαιρές να βάλει γκολ, αλλά βρέθηκε απέναντι από τον Πασχαλάκη.
Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ με τον Γ. Μασούρα στο 18ο , όπου ο Φορτούνης με ωραία εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στην περιοχή και ο Μασούρας με σουτ κάνει το 1-0.
Ο Ολυμπιακός πέτυχε και δεύτερο γκολ λίγο πριν τον ημίχρονο με τον Κώστα Φορτούνη να κάνει το 2-0 μετά από πολύ ωραίο σουτ. Γύρισμα από τον Κίνι, δύο λανθασμένα διωξίματα της άμυνας της Λαμίας και με σουτάρα ο αρχηγός του Ολυμπιακού δίνει προβάδισμα 2 γκολ στην ομάδα του. Όπου έχει 1 γκολ και 1 ασιστ. Και έτσι έκλεισε το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος τόσο ο Καμαρά, όσο και Ελ Κααμπί έχασαν δύο μεγάλες ευκαιρίες να γίνει το 3 και το 4-0 αντίστοιχα.
Αυτό που δεν κατάφεραν οι παίχτες του Ολυμπιακού το έκανε στο 63ο Βασιλαντωνόπουλος όπου μετά από γύρισμα του Ροντινέι. Από τα πόδια του ή μπάλα πήγε στα δίχτυα.

Ο Ολυμπιακός είχε μια φοβερή ευκαιρία αμέσως μετά το γκολ. Με Φορτούνη και Μασούρα αλλά η μπάλα κατέληξε στον ‘Φόρτου’ σε σημείο που δεν μπόρεσε να σουτάρει καλά. Φαίνεται να λέει στον Μασούρα ότι έπρεπε εκείνος να σουτάρει θύμισε το γκολ παλαιότερα με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ.

Ο Φορτούνης ήταν ακόμα για ένα παιχνίδι Mvp Και είχε την ευκαιρία να βάλει και δεύτερο γκολ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του κίπερ της Λαμίας.

Ο Ολυμπιακός τελειώνει και αυτή την αγωνιστική με 0 παθητικό στην άμυνα και να έχει βάλει 10 γκολ.