Νικολακόπουλος: «Να γιατί ήταν χρυσός ο βαθμός που πήρε ο Ολυμπιακός στο CAS»

Ο Ολυμπιακός νίκησε 3-0 τον βόλο και πήγε 3ος στην Βαθμολογία μετά την γκέλα του Παναθηναϊκού.

Το σχόλιό του για την εμφάνιση του Ολυμπιακού και τη νίκη με 3-0 επί του Βόλου έκανε ο Κώστας Νικολακόπουλος στον αέρα του bwinΣΠΟΡ FM.
Ο ρεπόρτερ των «ερυθρόλευκων» σχολίασε ότι η διαμόρφωση της βαθμολογίας με τη λήξη της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος αναδεικνύει γιατί ήταν χρυσός ο βαθμός που κέρδισε ο Ολυμπιακός προσφεύγοντας στο CAS. Έτσι, αυτή τη στιγμή είναι έναν πόντο πάνω από τον Παναθηναϊκό, δύο κάτω από την ΑΕΚ και τρεις πίσω από τον ΠΑΟΚ, ενώ χωρίς αυτόν θα ήταν πιο πίσω στη διεκδίκηση των υψηλών θέσεων.

Είπε ότι ήταν καλή η εμφάνιση του Ολυμπιακού σε ένα γήπεδο με πολύ κόσμο και ωραία ατμόσφαιρα, με τον Ποντένσε να οργιάζει, την ομάδα να κάνει ρεσιτάλ δημιουργίας ευκαιριών αλλά δυστυχώς και ρεσιτάλ αστοχίας με δέκα καθαρές ευκαιρίες για γκολ χαμένες. Σε ένα παιχνίδι πάντως που δεν αντέχει σοβαρή κριτική, με τον Βόλο να παίζει 85 λεπτά με δέκα παίκτες.
Τέλος εξέφρασε την άποψη ότι ο Ρέτσος θα μπορούσε να γίνει αλλαγή στο ημίχρονο με το σκορ στο 2-0 και τον αντίπαλο με δέκα παίκτες, από τη στιγμή που ήταν στο όριο καρτών, ενώ τώρα θα χάσει την πρεμιέρα των playoffs τη στιγμή κατά την οποία στο πλάνο του προπονητή είναι ο βασικός στόπερ.
Συμπλήρωσε δε ότι μετά το πολύ μουδιασμένο ξεκίνημά του, ο Άμπι στην παρθενική του εμφάνιση στον Ολυμπιακό είχε εξαιρετική παρουσία.