Με της Χρύσες αλλαγές του Μάρτινς ο Ολυμπιακός νίκησε τον Αστέρα !!! Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης 3-0

Ο Ολυμπιακός που δεν ήταν πολύ καλώς στο 1ο μέρος, στο 2ο βρήκε της ευκαιρίες και μέσα σε 5 λεπτά καθάρισε τον αγώνα. Με της χρύσες αλλαγές του Μάρτινς να βάζουν και τα 3 γκολ.

Δείτε την αθλητική εκπομπή μας :

Γράφει ο Κωνσταντίνος Καλογερόπουλος

Ο Ολυμπιακός αν και δεν ήταν καλώς στο πρώτο μέρος. Στο δεύτερο βρήκε της λύσεις και με τον Φορτούνη που μπήκε αλλαγή στο δεύτερο μέρος, έκανε το 1-0 στο 59ο λεπτό του αγώνα με ωραίο σουτ μετά από ασιστ του Ραφίνια. Στο 64ο λεπτό ο Μασούρας που πέρασε και αυτός ως αλλαγή, με ωραίο σουτ στην γωνία του Παππαδόπουλου έγραψε το 2-0, και έτσι καθάρισε για τον Ολυμπιακό. Αλλά και το 3-0 με τον Μασούρα πάλι που από πάσα του Χασαν, σε άδειο τέρμα έγραψε το 3-0 στο 88 λεπτό.

Ο Τζολάκης ήταν πολύ θετικός, καθώς πολλές φόρες κράτησε τον Ολυμπιακό στον αγώνα ακόμα και όταν το σκορ ήταν 0-0. Ειδικά στο πρώτο μέρος. Ακόμα και στο δεύτερο και όταν έγινε το 2-0 Αστέρας προσπάθησε να μπει ξανά στον παιχνίδι αλλά ο πορτιέρο του Ολυμπιακού ήταν εκεί.

Αυτό που είδαμε είναι ότι ο Ολυμπιακός θέλει ακόμα πολύ δουλεία για να φτάσει στα στάνταρ του.

Έτσι Ο Ολυμπιακός πήρε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα που έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο στον δρόμο για το 46ο

Περισσότερα σε λίγο μείνετε στο Redvoice.gr!!!