ΕΛΛΑΔΑ-Νέα Ζηλανδία 83-74 ! ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ!!!

ΕΛΛΑΔΑ-Νέα Ζηλανδία

Δείτε την εκπομπή

Η Ελλάδα βρέθηκε να χάνει με +15 (28-43).Στο τελευταίο δίλεπτο, η ομάδα του Ιτούδη έσφιξε αμυντικά, κλείνοντας το πρώτο ημίχρονο με σερί 4-0 (32-43). Με περισσότερη συγκέντρωση στην άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεση στο 3ο δεκάλεπτο η Εθνική πήγε το παιχνίδι στο -1 (50-51). Και έκλεισε το δεκάλεπτο πίσω με 50-54. Φουριόζο ξεκίνημα και στην τέταρτη περίοδο έκανε η Ελλάδα, καθώς μέσα από την άμυνά της βρήκε καλάθια στο ανοικτό γήπεδο και μπήκε με σερί 9-0, για το +5 (59-54), στο 32’. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, η Εθνική είχε βρει ρυθμό και είχε επιβάλλει πλήρως τον ρυθμό της και με τα τρίποντα να πέφτουν…βροχή από Παπαπέτρου και Λαρεντζάκη, η διαφορά ξέφυγε στο +12 (73-61), στο 36’. Η Εθνικλγ είχε τον έλεγχο και πήρε τη νίκη με το τελικό 83-74.

Τα δεκάλεπτα: 15-20, 32-43, 50-54, 83-74