Παπασταθόπουλος – «Στο Καραϊσκάκη θα κριθεί η πρώτη θέση»

Δείτε την εκπομπή μας

Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος σε δηλώσεις του στο επίσημο κανάλι του Ολυμπιακού στο Youtube αναφέρθηκε στην ήττα από τη γερμανική ομάδα και την εμφάνιση των Πειραιωτών, ενώ ξεκαθάρισε ότι οι Πειραιώτες είναι για τα καλά μέσα στο «κόλπο» και πως το Καραϊσκάκη θα κρίνει την πρώτη θέση, όπου ο Ολυμπιακός έχει δυο σερί κομβικά ματς με Άιντραχτ και Φενέρ.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Σωκράτη στο επίσημο κανάλι του Ολυμπιακού:

«Σίγουρα ήταν σημαντικό ο χρόνος που μπήκε το γκολ γιατί θα ήταν αλλιώς αν πηγαίναμε στα αποδυτήρια με το σκορ το 1-1. Αν δούμε το παιχνίδι συνολικά η εικόνα της Άιντραχτ είναι καλύτερη, κερδίσανε πιο πολλές μονομαχίες, πηγαίνανε πρώτη στην μπάλα, αλλά από εκεί και πέρα, το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες και ακόμα δεν χάθηκε τίποτα. Έχουμε δυο παιχνίδια μέσα στην έδρα μας, δυο τελικούς, στους οποίους θα πρέπει να εμφανιστούμε και θα εμφανιστούμε πολύ καλύτεροι έτσι ώστε να τους κερδίσουμε».

Για το αν είναι θετικό ότι είναι στο +4 από την τρίτη Φενέρ με την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου των ομίλων: «Θετικό είναι, πιστεύω ότι ξέχωρα από το σημερινό παιχνίδι, είμαστε εκεί. Έχουμε δυο παιχνίδια μέσα στην έδρα μας και ένα ματς στο τέλος με την ομάδα η οποία ενδεχομένως θα είναι στην τέταρτη θέση αν δεν αλλάξει κάτι τρομερό και πιστεύω ότι τα δυο παιχνίδια στο Καραϊσκάκη θα κρίνουν την πρώτη θέση.

Η αναμέτρηση με την Άιντραχτ θεωρώ ότι χάθηκε κυρίως στο ότι η αντίπαλη ομάδα πήγαινε πρώτη στην μπάλα. Ήταν πολύ καλύτεροι στις μονομαχίες από εμάς ειδικά στο πρώτο ημίχρονο και για αυτό ήρθε το αποτέλεσμα. Βγήκαν πιο πολλές φορές πρώτοι στην μπάλα, πιο γρήγορα, είχαν πιο πολύ ώρα την μπάλα στην κατοχή τους την ώρα που έπρεπε και από εκεί και πέρα χάσαμε στις λεπτομέρειες το παιχνίδι αυτό. Συνεχίζουμε».