«Ερυθρόλευκες» οι κορυφές!

Σε ερυθρόλευκα χέρια κατέληξαν τα βραβεία των κορυφαίων της σεζόν στο Πόλο σε Άνδρες και Γυναίκες. Έγινε το αναμενόμενο, δηλαδή, από τη στιγμή που ο Ολυμπιακός πήρε το νταμπλ και στα δύο τμήματα, αήττητος.

Δείτε το Pre-game του Ολυμπιακού !!!

Στους Άνδρες, κορυφαίος προπονητής και φέτος αναδείχθηκε ο Θοδωρής Βλάχος, πολυτιμότερος ο Αλέξανδρος Γούνας και καλύτερος τερματοφύλακας ο Μάνος Ζερδεβάς.

Στις Γυναίκες, κορυφαίος προπονητής φηφίστηκε και φέτος ο Χάρης Παυλίδης, πολυτιμότερη αθλήτρια η Νικόλ Ελευθεριάδου και καλύτερη τερματοφύλακας η Ιωάννα Σταματοπούλου.

Οι πρώτοι κάθε επί μέρους κατηγορίας, μαζί με τον / την πρώτο / η σκόρερ, θα βραβευτούν από την ΚΟΕ, στην εκδήλωση της κλήρωσης των δύο πρωταθλημάτων της νέας περιόδου (2020-21).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας:

Α1 Εθνική Ανδρών

MVP
16 Γούνας Αλέξανδρος (Ολυμπιακός)
4 Γιόκοβιτς Μίρο (Ολυμπιακός)
3 Γενηδουνιάς Κώστας (Ολυμπιακός)
3 Μουρίκης Κώστας (Ολυμπιακός)
2 Ίρβιγκ Μάξγουελ (Υδραϊκός)
2 Όμπερτ Άλεξ (Υδραϊκός)
1 Μίτροβοτς Στέφαν (Ολυμπιακός)
1 Μοσκόφ Νίκολα (Απόλλων Σμύρνης)

Καλύτερος Τερματοφύλακας
15 Ζερδεβάς Μάνος (Ολυμπιακός)
10 Γαλανόπουλος Στέφανος (Υδραϊκός)
6 Γαλανίδης Κώστας (Απόλλων Σμύρνης)
1 Καραμπέτσος Φίλιπππος (Εθνικός)

Καλύτερος Νέος (Κ 20)
15 Καλογερόπουλος Στάθης (ΝΟ Βουλιαγμένης)
7 Χαλυβόπουλος Αριστείδης (Ολυμπιακός)
1 Γραμματικός Αχιλλέας (Απόλλων Σμύρνης)
1 Κεχαλάρης Γιάννης (ΠΑΟΚ)
1 Κουρούβανης Νίκος (ΝΟ Βουλιαγμένης)
1 Λουπάκης Χρήστος (Απόλλων Σμύρνης)
1 Μπιτσάκος Χρήστος (Παναθηναϊκός)

Καλύτερος Προπονητής
21 Βλάχος Θόδωρος (Ολυμπιακός)
3 Κατρουτζανάκης Γιάννης (Απόλλων Σμύρνης)
3 Κραβαρίτης Δημήτρης (Υδραϊκός)
2 Βολτυράκης Μάκης (Υδραικός)
1 Κόλιανιν Χρβόγε (ΝΟ Βουλιαγμένης)
1 Μάζης Δημήτρης (ΑΝΟ Γλυφάδας)
Α’ Εθνική Γυναικών

MVP
11 Ελευθεριάδου Νικόλ (Ολυμπιακός)
9 Πλευρίτου Ελευθερία (Ολυμπιακός)
4 Πλευρίτου Μαργαρίτα (Ολυμπιακός)
4 Τσουκαλά Χριστίνα (Ολυμπιακός)
2 Πλευρίτου Βασιλική (Ολυμπιακός)
1 Αβραμίδου Άλκηστη (Ολυμπιακός)

Καλύτερη Τερματοφύλακας
20 Σταματοπούλου Ιωάννα (Ολυμπιακός)
7 Διαμαντοπούλου Χρυσή (Ολυμπιακός)
2 Σωτηρέλη Ελένη (Εθνικός)
1 Αρχοντάκη Εμμανουέλα (ΑΝΟ Γλυφάδας)
1 Λάζαρη Μαρία (Νηρέας Χαλανδρίου)

Καλύτερη Νέα (Κ 20)
18 Τριχά Φωτεινή (Νηρέας Χαλανδρίου)
4 Μυριοκεφαλιτάκη Μαρία (Ολυμπιακός)
4 Νίνου Ειρήνη (ΝΟ Βουλιαγμένης)
3 Κοντονή Ιουλία Άννα (ΝΟ Βουλιαγμένης)
2 Κανετίδου Ελένη (Ολυμπιακός)
1 Ρακιντζή Μαρία Σωτηρία (ΝΟ Βουλιαγμένης)

Καλύτερος Προπονητής
16 Παυλίδης Χάρης (Ολυμπιακός)
11 Καραγιάννη Ευτυχία (Νηρέας Χαλανδρίου)
3 Καμένου Αλεξία (ΝΟ Βουλιαγμένης)
1 Μπιτσάκος Δημήτρης (ΝΕ Πατρών)
1 Σαλάχας Ορέστης (ΑΝΟ Γλυφάδας)

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0