Απίστευτη ατυχία για την Γιώτα!

Ατυχία για τον Κατερίνα Γιώτα καθώς τραυματίστηκε Στο 15-17 του δεύτερου σετ του τελικού.

Δεν έχει ξαναγίνει αυτό! Η Κατερίνα Γιώτα τραυματίστηκε σε μια ανύποπτη φάση, στον τελικό του Final-4 του Κυπέλλου που διεξάγεται στις Σέρρες, με αντίπαλο τον ΑΟ Θήρας. Στο 15-17 του δεύτερου σετ και μετά την επίθεση που έκανε, δεν πάτησε καλά, με αποτέλεσμα να τραυματιστεί στο αριστερό γόνατο που φάνηκε να γυρίζει.

Αμέσως οι άνθρωποι του Ολυμπιακού, αλλά και ο γιατρός του αγώνα έσπευσαν για να δουν την κατάσταση της διεθνούς κεντρικής του Ολυμπιακού, η οποία πονούσε αρκετά. Αποχώρησε από το τάραφλεξ υποβασταζόμενη και πήγε στον πάγκο. Λίγα λεπτά αργότερο πήγε στα αποδυτήρια.

Η πρώτη ένδειξη είναι πώς έχει πάθει ζημιά στο αριστερό γόνατο. Αλλά περισσότερα θα φανούν στην πορεία. Το δεδομένο είναι πώς δεν θα μπορέσει να δώσει το «παρών» στη συνέχεια του τελικού, για να βοηθήσει τον Ολυμπιακό να φτάσει στο 9ο συνεχόμενο Κύπελλο Ελλάδας.