Πανιώνιος-Ερυθρός Αστέρας 78-66

Ακόμα μια νίκη, η τρίτη διαδοχική, για τον Ερυθρό Αστέρα στην φάση των 32 του Eurocup που άλωσε την έδρα του Πανιωνίου αυτή τη φορά. Από το Βελιγράδι Ερυθρός Πράκτωρ 7 για το RedVoice.gr!

Οι Καλύτερες Αποδόσεις Του Στοιχήματος Είναι Εδώ!!!  Εγγραφείτε Τώρα Και Πάρτε Bonus Μέχρι Και 150 ευρώ!!!

395217116a09c9fd674eedda1dd27955_XL

Μία εβδομάδα μετά την επική νίκη του στο Βελιγράδι κόντρα στον Πανιώνιο και πάλι, νίκησε και στο κλειστό του Ελληνικού, με αποτέλεσμα να κάνει την τρίτη διαδοχική του νίκη στη δεύτερη φάση της διοργάνωσης. Πόντο πόντο κινήθηκαν οι δύο ομάδες μέχρι και την τρίτη περίοδο, που έληξε με τους  Σέρβους ερυθρόλευκους να έχουν ισχνό προβάδισμα δύο πόντων (52-54). Το τελευταίο δεκάλεπτο, όμως, άνηκε ολοκληρωτικά στον Ερυθρό αστέρα που άνοιξε τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων στο 36’ (57-68) κι έφθασαν σε άνετη επικράτηση, καθώς ο Πανιώνιος δεν άντεξε στην πίεση που του ασκήθηκε.

Οι Σέρβοι με την αποψινή τους νίκη κάνουν το μεγάλο βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμόυ καθώς μέχρι στιγμής έχουν 3 νίκες και μόλις μια ήττα.

Πρώτος σκόρερ για τους ερυθρόλευκους ο Ράτκο Κάτιτς με 19 πόντους, ο οποίος είχε ακόμα πέντε ριμπάουντ και δύο ασίστ.

Επιφυλάσσομαι για τα Highlights της αναμέτρησης σε νεότερη ανάρτηση.

Screenshot_5

Διαιτητές: Λόπες (Πορτογαλία), Βικλίτσκι (Τσεχία), Ρομάνο (Ισραήλ).
Δεκάλεπτα: 21-19, 40-40, 52-54, 66-78.
Πανιώνιος (Σφαιρόπουλος): Μακ Κόλουμ 15 (1), Κάρτερ 15 (2), Μίλμπουρν 8, Αθανασούλας 5 (1), Μπατής 7 (1), Σκορδίλης 3, Λάνγκφορντ 8 (1), Μίτσελ, Σίμτσακ, Κυρίτσης 5 (1), Σαλούστρος.
Ερυθρός Αστέρας (Ράντονιτς): Λάζιτς 4, Μπλάζιτς 7, Σιμόνοβιτς 13 (3), Μαριάνοβιτς, Ραντένοβιτς 8, Κάτιτς 19, Τέγιτς, Νέλσον 14 (2), Τζένκινς 10 (1), Ντραγκίτσεβιτς 3 (1).

Στην Πρώτη Γραμμή_Για Τον Ερυθρό Αστέρα!!!            Red Agent7 Και Στο Facebook…