Σκοράρει ξανά ο “καυτός” Ελ Κααμπί 2 ΓΚΟΛ – Με παίκτη παραπάνω οι Ερυθρόλευκοι – Live: Ολυμπιακός – Βόλος 2-0

Απόλυτα συνεπής στο ραντεβού με τα αντίπαλα δίχτυα και κόντρα στον Βόλο ήταν ο Ελ Κααμπί. Ο Μαροκινός κίλερ στο 27′ άνοιξε το σκορ για τον Θρύλο για να ακολουθήσει και η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 4ο κλεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.Unmute

Πέναλτι το οποίο ο Τσαγκαράκης χρειάστηκε το VAR για να το υποδείξει, δείχνοντας αρχικά «παίζετε» στο μαρκάρισμα πάνω στον Ποντένσε.

Πλέον ο Ελ Κααμπί μετράει 9 γκολ στους τελευταίους 7 αγώνες, έφτασε στα 15 στη Super League και είναι πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος, ενώ μετράει συνολικά 22 τέρματα σε 31 αγώνες.