Ο Χασάν είναι τρίτος σκόρερ του Ολυμπιακού με μόλις 389 λεπτά συμμετοχής στο πρωτάθλημα!

Ο Αιγύπτιος διεθνής στράικερ μπορεί να έχει παίξει λιγότερο από τους περισσότερους επιθετικούς και μεσοεπιθετικούς του Ολυμπιακού αλλά είναι 3ος κορυφαίος σκόρερ τους στη Super League Interwetten!

Δείτε την εκπομπή μας

Οι αριθμοί δεν λένε πάντα την αλήθεια όμως σε αυτήν την περίπτωση δεν γίνεται να αγνοηθεί πως ο Χασάν έχασε σχεδόν 2 μήνες στον Ολυμπιακό από το πρόβλημα που αντιμετώπιζε. Και όμως ο Αιγύπτιος αν και έχει μόλις 389 λεπτά συμμετοχής είναι ο 3ος κορυφαίος σκόρερ του Ολυμπιακού στη Super League Interwetten πίσω από τον Μασούρα και τον Ελ Αραμπί.

Για να δούμε τη διαφορά ο Μασούρας έχει καταγράψει 876 λεπτά και ο Ελ Αραμπί 1230. Να τονιστεί πως 4 γκολ φέτος έχει ο Φορτούνης και 3 ο Μπουχαλάκης. Κανένας από τους επιθετικούς ή μεσοεπιθετικούς του ρόστερ δεν είχε το διάστημα αποχής του Φαραώ των Περαιωτών ενώ σε σχέση με τον χρόνο συμμετοχής του ο Σουντανί έχει 2 γκολ σε 147 λεπτά στην πρώτη τη τάξει κατηγορία.

Με τον Απόλλωνα Σμύρνης το 1-0 με σουτ μετά από κόρνερ

Με τον Απόλλωνα Σμύρνης (στο τελικό 2-0) πέφτοντας για να βρει δίχτυα με προβολή μετά από μπαλιά του Μασούρα για το 2-0

Στο 0-2 με τον ΟΦΗ έκανε το 0-1 με κεφαλιά από μπαλιά του Καμαρά

Με τον Car.gr ΠΑΣ (στο τελικό 1-0) έκανε το 1-0 με κεφαλιά από φάουλ του Φορτούνη

Ο Χασάν επίσης στο ματς με τον Car.gr ΠΑΣ είχε 1 τελική και σε 9 αγώνες έχει πετύχει τα γκολ του σε μόλις 16 τελικές. Από την άλλη ο Μασούρας έχει 24 τελικές και ο Ελ Αραμπί 35. Δείτε ξανά πιο κάτω το τέρμα του Χασάν με τον ΠΑΣ Γιάννινα.