Δείτε της γκολάρες της Κ19 όπου πήραν προβάδισμα πρόκρισης! Ολυμπιακός – Λέτσε 3-1 (Vid)

Δείτε την εκπομπή

Ο Ολυμπιακός έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στον επόμενο γύρο του UEFA Youth League, καθώς επικράτησε της Λέτσε 3-1 στις προπονητικές εγκαταστάσεις στον Ρέντη.

Οι Ιταλοί έπαιξαν με δέκα παίκτες από το 16ο λεπτό, λόγω της αποβολής του Ζιβάνοβιτς με απευθείας κόκκινη κάρτα. Η ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό με τον Παπακανέλλο, με το 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.

Η Λέτσε ισοφάρισε με στατική φάση του Πασκαλάου στο 60ο λεπτό, όμως οι ερυθρόλευκοι ανέκτησαν το προβάδισμα στο σκορ με τον Κωστούλα στο 72ο λεπτό. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Πνευμονίδης στο 86ο λεπτό.

Το πρώτο γκολ μπαίνει στο 36:40 λεπτό του βίντεο (1-0Παπακανέλλος)
Το δεύτερο γκολ μπαίνει στο 1:45:20 του Βίντεο ( 2-1 Κωστούλας)
Το Τρίτο γκολ στου 2:00:10 βίντεο ( 3-1 Πνευμονίδης)