Αρης-Ολυμπιακός 1-2 !!! Περίπατος!!!

Ο Ολυμπιακός με κεφάλια του Ναβαρο μετά από άστοχη έξοδο του Χουτεσιωτη στο 17 άνοιξε το σκορ με τον Ναβαρο να βάζει το δεύτερο σερί γκολ στο πρωτάθλημα! Το 0-2 ήρθε από τον Ροντινει μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Ναβαρο και έτσι ο Βραζιλιάνος έγραψε το0-2 στο 21! Ο Ολυμπιακός κατάφερε να αφήσει το Άρη στο πρώτο ημίχρονο χωρίς τελική στην εστία του Πασχαλακη .

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης μπήκε δυνατα αλλά αυτό κράτησε μόνο 5 λεπτά και το μόνο που κατάφερε ήταν ένα σουτ του Μορον. Ο Ολυμπιακός στο δεύτερο μερος απλά κράτησε την κυριαρχία του. Αλλά αυτό έφερε και την χαλαρότητα με σκοπό να δεχτούν το 1-2 από αυτογκόλ του Κινι μετά από γύρισμα του Νταριντα με αποτέλεσμα να δώσει άλλη τροπή στον αγώνα αλλά ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει το 2πλο Από τον Ολυμπιακό εκτός από τον Ναβαρο με το γκολ και το κερδισμένο πέναλτι ξεχώρισαν οι Ζελσον Μαρτινες όπου ήταν πολύ καλώς και ο Αλςξανδροπουλος όπου δείχνει πολύ ανεβασμένος.

Επίσης πολύ καλό παιχνίδι έκανε και ο Καρβαλιο. Επιπρόσθετα ο Καμάρα μπήκε αλλαγή όπως και Ο Φορτουνης. Τέλος Να πούμε ότι αυτό είνα και το πρώτο μεγάλο διπλό του Καρβαλιαλ στον πάγκο του Ολυμπιακού!