ΤΕΛΙΚΟ : ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 58-48

ΤΕΛΙΚΟ : ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Πολύ κακό παιχνίδι για την ομάδα μας με πολλά λάθη, μόλις 3 στα 24 τρίποντα και 7 λιγότερα κλεψίματα.

69969b51872727d2b83b8f3621c906d5_L

Το ντεφορμάρισμα συνεχίζεται. Τρεις περιόδους άντεξε ο Ολυμπιακός να μείνει στο παιχνίδι, καθώς με την έναρξη της 4ης περιόδου και το 45-41 δεν κατάφερε να βρει την απαραίτητη συγκέντρωση και ψυχολογία να πάρει το παιχνίδι! Το σκορ τα λέει όλα για το τι έγινε στην 4η περίοδο καθώς από το 41-40 φτάσαμε στο 58-48 δηλαδή 17-8.

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας πρέπει να βρει λύσεις στις απουσίες, να επαναφέρει την ψυχολογία της ομάδας και να ξανακάνει τον Ολυμπιακό ανταγωνιστικό όπως αρμόζει στον δις πρωταθλητή Ευρώπης. Δεν είναι εύκολη η αποστολή! Θέλει ψυχραιμία και καλή ανάλυση των δεδομένων για τον άμεσο εντοπισμό του προβλήματος. Οι απαιτήσεις αυτή τη στιγμή δεν επιτρέπουν να χαθεί και άλλος επιπλέον χρόνος. Ακολουθεί ένα δύσκολο παιχνίδι στην ευρωλίγκα με την Λαμποράλ Κούτσα το οποίο πρέπει πάση θυσία να κερδιθεί.

Δεν υπάρχουν πολλά να πούμε για το παιχνίδι! Ήταν από την αρχή νευρικό γεγονός που το μαρτυράει και το χαμηλό σκορ. Ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος, πιο ψύχραιμος και πιο συγκεντρωμένος, έπαιξε καλή άμυνα και περιόρισε τους παίχτες μας από τους οποίους ξεχώρισε μόνο ο ο Μάντζαρης και σε κάποιες στιγμές ο Ντάνστον.

Ας ελπίσουμε η ομάδα μας να ξεπεράσει όλες τις δυσκολίες, αυτή τη μίνι κρίση, να ανακάμψει και να βρει το πρόσωπο και την αυτοπεποίθηση που είχε και πριν τις γιορτές.

———————————————————————————————————————————————————————————————

Παρακολουθήστε μαζί μας την εξέλιξη του σκορ σε real time!

Καλησπέρα σας από το RedVoice.gr!

H μεγάλη στιγμή έφτασε για την ομάδα μας, η οποία καλείται να αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ σε μία δύσκολη συγκυρία!

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης :

Το live :

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα :

pao osfp teliko

Τέλος με 58-48

Οριστικά πρώτος ο Παναθηναϊκός πλέον καθώς είναι απίθανο να κάνει 2 ήττες!

58-48 και η διαφορά έκλεισε ακριβώς όσο η διαφορά του πρώτου παιχνιδιού.

54-42 με δύο βολές από τον Μπράμο

Άλλη μία άστοχη προσπάθεια για τον Ολυμπιακό!

52-42 με τρίποντο του Διαμαντίδη

Νέο τάιμ άουτ 3 λεπτά πριν το τέλος

Βήματα ο Πρίντεζης… λάθη επί λαθών… 18 λάθη και 3 στα 23 τρίποντα!

Κλέβει ο Γκιστ αλλά βήματα από τον Ούκιτς στη συνέχεια

Βήματα του Μαυροκεφαλίδη και η μπάλα δικιά μας

Νέο λάθος για τον Ολυμπιακό με 17 λάθη η ομάδα

4ο ομαδικό του Ολυμπιακού μα φάουλ του Μάντζαρη μετά από άστοχο σουτ του Ντάνστον

45-42 με Πέρπε

Τέταρτο φάουλ του Διαμαντίδη. Επάνω στον Σίμονς.

45-40 με Διαμαντίδη και Γκιστ

Φάουλ ο Πέρπε

Πάλι έξω ο Σπανούλης

41-40 Δίποντο ο Μάντζαρης και μία επιπλέον βολή!

Έναρξη 4ης περιόδου

Τέλος 3ου δεκαλέπτου 41-37

41-37 με 1 βολή και 1 δίποντα “αυτοκαλάθι” του Σίμμονς καθώς δεν κατάφερε να βγάλει τη μπάλα από το καλάθι!

Φάουλ του Σίμμονς στο Φώτση και 2 βολές για τον ΠΑΟ.

35-33 με τρίποντο του Φώτση

Μέσα ο Σλούκας, έξω ο Σπανούλης και 32-33 με τις βολές του Γκιστ.

2 βολές για τον Τζέιμς Γκιστ

Λάθος από τον Ολυμπιακό και φάουλ του Πρίντεζη.

Νέο τηλεοπτικό τάιμ άουτ με τη μπάλα στο Θρύλο και το σκορ 30-33

Φάουλ του Φώτση και 4ο ομαδικό για τον ΠΑΟ.

30-33 με 2 συνεχόμενα καλάθια εκατέρωθεν

Τρίτο φάουλ και για το Λάσμε και μα Ντάνστον στο 28-31

Επιθετικό φάουλ του Λάσμε στον Σπανούλη! Η μπάλα δική μας!

28-29 με νέο επιθετικό ριμπάουντ.

3ο φάουλ του Διαμαντίδη και στη θέση του θα περάσει ο Ραμέλ Κάρι.

28-27 με Ντάνστον!

Με τη λήξη του 1ου ημιχρόνου ο Γιώργος Μπαρτζώκας χρεώθηκε με τεχνική ποινή και 1 στις για τον Διαμαντίδη και 28-25

Όλα έτοιμα για την έναρξη της 3ης περιόδου! Με λίγη συγκέντρωση μποτούμε να πάρουμε το διπλό!

Πολύ άσχημα στατιστικά για το Θρύλο μας με 2 στα 15 τρίποντα. Επί της ουσίας τα ριμπάουντ και το 50% του ΠΑΟ στα δίποντα με 7 στα 14 είναι αυτά που μας κρατάνε κοντά στο σκορ.

Δείτε τα στατιστικά των ομάδων!

pao osfp

Έξαλλος ο Γιώργος Μπαρτζώκας με τους διαιτητές… τον συγκρατεί ο Τόμιτς για να αποφύγει την τεχνική ποινή!

27-25 και τέλος 2ης περιόδου!

Τάιμ άουτ για το Γιώργο Μπαρτζώκα

1 στις 2 ο Γκιστ και φάουλ για τον Πρίντεζη! Απ’έξω η μπάλα!

Φάουλ του Πέρπε και βολές για τον ΠΑΟ! Επιστρέφει Μάντζαρης και Πρίντεζης στον αγώνα!

26-25  1:40 πριν το τέλος

22-23 με συνεχόμενα καλάθια!

20-19 με Κάρφωμα του Ντάνστον! Πάμε ρε Θρυλάρα!!!

Λάθος του Σπανούλη και φάουλ του Κόλινς! Βολές για τον Τζέιμς Γκιστ!

4 ομαδικά φάουλ για το Θρύλο πλέον!

Άστοχο 3ποντο του Κόλινς και φάουλ του Καββαδά στο Λάσμε!

Φάουλ του Διαμαντίδη και τηλεοπτικό τάιμ άουτ!

20-17 με Ματσιούλης

Καλάθι από τον Ματ Λοτζέσκι και 17-17.

Χαμένη επίθεση για το Θρύλο αλλά και για τον Παναθηναϊκό και ΤΡΙΠΟΝΤΟ του Λοτζέσκι 17-15

17-12 με Σίμονς και λήξη 1ης περιόδου!

Ραμέλ Κάρι και 17-10

Τελείωσε το τάιμ άουτ στο παιχνίδι, λιγότερο από δύο λεπτά για το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Μπράμοw και 15-10

Τρίποντο από τον Κάρι και 12-10.

9-10 με Κάρι και Σπανούλη

7-6 με το Σπανούλη ο Θρύλος και με τη μία βολή στο 7-7!

7-4 με τρίποντο του Κάρι!

4-4 με τον Ούκιτς για τον ΠΑΟ

2-4 για τον Παναθηναϊκό από τον Λάσμε.

Ο Πρίντεζης σημείωσε το πρώτο καλάθι του ματς και ο Θρύλος μας προηγείται με 0-2!