Η κλήρωση της Handball Premier! Με Πανελλήνιο η πρεμιέρα!

Η κλήρωση της Handball Premier! Με Πανελλήνιο η πρεμιέρα!

Η κλήρωση της Handball Premier! Με Πανελλήνιο η πρεμιέρα!

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η κλήρωση της Handball Premier από την οποία προέκυψε το αγωνιστικό πρόγραμμα της σεζόν 2017-18.

Handball Premier

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Χάντμπολ Ανδρών που ορίστηκε για το Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει ως γηπεδούχος τον Πανελλήνιο ενώ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής θα κοντραριστεί με τον ΠΑΟΚ εκτός έδρας (30/9).

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ 2017-18
HANDBALL PREMIER
23.09.2017 1η Αγωνιστική – 12η Αγωνιστική 20.01.2018

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.-Όμιλος Ξυνή – Πανελλήνιος Γ.Σ.

Διομήδης Άργους – Α.Ε.Κ.

Σεριφάτο Αιγίου – Φοίβος Συκεών

Αερωπός Έδεσσας – Π.Α.Ο.Κ.

Χ.Α.Ν.Θ. – Α.Σ.Ε. Δούκα

Γ.Α.Σ. Καματερού – Φίλιππος Βέροιας

30.09.2017 2η Αγωνιστική – 13η Αγωνιστική 27.01.2018

Π.Α.Ο.Κ. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π -Όμιλος Ξυνή

Γ.Α.Σ. Καματερού – Διομήδης Άργους

Α.Ε.Κ. – Σεριφάτο Αιγίου

Φοίβος Συκεών – Αερωπός Έδεσσας

Πανελλήνιος Γ.Σ. – Χ.Α.Ν.Θ.

Φίλιππος Βέροιας – Α.Σ.Ε. Δούκα

07.10.2017 3η Αγωνιστική – 14η Αγωνιστική 03.02.2018

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π -Όμιλος Ξυνή– Φοίβος Συκεών

Σεριφάτο Αιγίου – Γ.Α.Σ. Καματερού

Αερωπός Έδεσσας – Α.Ε.Κ.

Χ.Α.Ν.Θ. – Π.Α.Ο.Κ.

Α.Σ.Ε. Δούκα – Πανελλήνιος Γ.Σ.

Διομήδης Άργους – Φίλιππος Βέροιας

14.10.2017 4η Αγωνιστική – 15η Αγωνιστική 10.02.2018

Α.Ε.Κ. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. -Όμιλος Ξυνή

Γ.Α.Σ. Καματερού – Αερωπός Έδεσσας

Διομήδης Άργους – Σεριφάτο Αιγίου

Φοίβος Συκεών – Χ.Α.Ν.Θ.

Π.Α.Ο.Κ. – Α.Σ.Ε. Δούκα

Φίλιππος Βέροιας – Πανελλήνιος Γ.Σ.

04.11.2017 5η Αγωνιστική – 16η Αγωνιστική 17.02.2018

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.-Όμιλος Ξυνή – Γ.Α.Σ. Καματερού

Αερωπός Έδεσσας – Διομήδης Άργους

Χ.Α.Ν.Θ. – Α.Ε.Κ.

Α.Σ.Ε. Δούκα – Φοίβος Συκεών

Πανελλήνιος Γ.Σ. – Π.Α.Ο.Κ.

Σεριφάτο Αιγίου – Φίλιππος Βέροιας

11.11.2017 6η Αγωνιστική – 17η Αγωνιστική 24.02.2018

Διομήδης Άργους –ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. -Όμιλος Ξυνή

Γ.Α.Σ. Καματερού – Χ.Α.Ν.Θ.

Σεριφάτο Αιγίου – Αερωπός Έδεσσας

Α.Ε.Κ. – Α.Σ.Ε. Δούκα

Φοίβος Συκεών – Πανελλήνιος Γ.Σ.

Φίλιππος Βέροιας – Π.Α.Ο.Κ.

18.11.2017 7η Αγωνιστική – 18η Αγωνιστική 03.03.2018

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. -Όμιλος Ξυνή – Σεριφάτο Αιγίου

Α.Σ.Ε. Δούκα – Γ.Α.Σ. Καματερού

Χ.Α.Ν.Θ. – Διομήδης Άργους

Πανελλήνιος Γ.Σ. – Α.Ε.Κ.

Π.Α.Ο.Κ. – Φοίβος Συκεών

Αερωπός Έδεσσας – Φίλιππος Βέροιας

25.11.2017 8η Αγωνιστική – 19η Αγωνιστική 10.03.2018

Αερωπός Έδεσσας – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. -Όμιλος Ξυνή

Γ.Α.Σ. Καματερού – Πανελλήνιος Γ.Σ.

Διομήδης Άργους – Α.Σ.Ε. Δούκα

Σεριφάτο Αιγίου – Χ.Α.Ν.Θ.

Α.Ε.Κ. – Π.Α.Ο.Κ.

Φίλιππος Βέροιας – Φοίβος Συκεών

02.12.2017 9η Αγωνιστική – 20η Αγωνιστική 24.03.2018

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.-Όμιλος Ξυνή – Φίλιππος Βέροιας

Π.Α.Ο.Κ. – Γ.Α.Σ. Καματερού

Πανελλήνιος Γ.Σ. – Διομήδης Άργους

Α.Σ.Ε. Δούκα – Σεριφάτο Αιγίου

Χ.Α.Ν.Θ. – Αερωπός Έδεσσας

Φοίβος Συκεών – Α.Ε.Κ.

09.12.2017 10η Αγωνιστική – 21η Αγωνιστική 31.03.2018

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. -Όμιλος Ξυνή – Χ.Α.Ν.Θ.

Γ.Α.Σ. Καματερού – Φοίβος Συκεών

Διομήδης Άργους – Π.Α.Ο.Κ.

Σεριφάτο Αιγίου – Πανελλήνιος Γ.Σ.

Αερωπός Έδεσσας – Α.Σ.Ε. Δούκα

Φίλιππος Βέροιας – Α.Ε.Κ.

> Το πρώτο τεστ του Θρύλου στο Χάντμπολ Ανδρών
16.12.2017 11η Αγωνιστική – 22η Αγωνιστική 14.04.2018

Α.Σ.Ε. Δούκα – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.-Όμιλος Ξυνή

Α.Ε.Κ. – Γ.Α.Σ. Καματερού

Φοίβος Συκεών – Διομήδης Άργους

Π.Α.Ο.Κ. – Σεριφάτο Αιγίου

Πανελλήνιος Γ.Σ. – Αερωπός Έδεσσας

Χ.Α.Ν.Θ. – Φίλιππος Βέροιας