Σαν σήμερα: Ολυμπιακός-ΟΦΗ 5-1

Σαν σήμερα, στις 27 Οκτωβρίου του 2013, ο Θρύλος υποδέχθηκε στον Ναό τον ΟΦΗ, για την 9η αγωνιστική της Super League και τον διέλυσε με 5-1!

Οι Κρητικοί έκαναν το… λάθος να προηγηθούν στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Λαμπρόπουλο και το πλήρωσαν ακριβά! Ο Θρύλος στο 4’ ισοφάρισε σε 1-1 με τον Μήτρογλου, ο οποίος… ξαναχτύπησε στο 52’ και έδωσε προβάδισμα στους Πειραιώτες!

Στο 58’ ο Χολέμπας με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 3-1 και στο 85’ ο Μανιάτης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Γιαταμπαρέ βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα το ΟΦΗ και με ένα δυνατό σουτ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Κάμπελ με τις 4 ασίστ, στην επιστροφή του Λουτσιάνο Γκαλέτι στον Πειραιά, ως αντίπαλος. Ο Αργεντινός αποθεώθηκε από τους ΓΑΥΡΟΥΣ.