Σίφουνας με 4 διαφορετικούς σκόρερ ο Θρύλος! Παναιγιάλειος – Ολυμπιακός 0-4!

Σα σίφουνας πέρασε ο Θρύλος από το Αίγιο! Πήρε το τρίποντο και βλέπει πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος!!!

panaigialios_olympiacos_04

Χωρίς να δυσκολευτεί η ομάδα μας πέρασε εύκολα από το Αίγιο, συντρίβοντας την τοπική ομάδα με 0-4! Δεν είχε διάθεση για αστεία ο Ολυμπιακός ο οποίος μπήκε δυνατά από το πρώτο λεπτό και δεν άφησε στιγμή στους αντιπάλους τους να αξιώσουν κάτι από αυτό το παιχνίδι!

Η αρχική σύνθεση με την οποία θα παρατάχθηκε η ομάδα μας απέναντι στον Παναιγιάλειο ήταν : Καπίνο, Ντα Κόστα, Αυλωνίτης, Σαλίνο, Τσιμίκας, Ζντιέλαρ, Καμπιάσο, Ερνάνι, Φουστέρ, Ντομίνγκεζ και Φινμπόγκασον.

Το πρώτο γκολ πέτυχε ο Εστεμπάν Καμπιάσο, έπειτα από εξαιρετική σέντρα του Σαλίνο που βρέθηκε σε θέση δεξιού εξτρέμ. Ένα απλό άγγιγμα της μπάλας από το Φινμπόγκασον ήταν αρκετό ώστε να στρωθεί η μπάλα στο αριστερό πόδι του Καμπιάσο, ο οποίος κεραυνοβόλησε την εστία του Παναιγιαλείου και έγραψε το 0-1 στο 23!

Λίγο αργότερα ο Τσιμίκας κάνει εξαιρετική ενέργεια από αριστερά και βγάζει συστημένη σέντρα στον Τσόρι Ντομίνγκες ο οποίος με εντυπωσιακή κεφαλιά ψαράκι έγραψε το 0-2 στο 43′.

Όταν λέγεσαι Ολυμπιακός και μπαίνεις στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-2, τότε έχεις περιθώρια για πολλές αλλαγές και πειράματα! Λίγο μετά την έναρξη του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 62′ Κολοβός και Βούρος πέρασαν στις θέσεις των Ντομίνγκεζ και Ντα Κόστα. Οι δεύτεροι είχαν την ευκαιρία να βρουν ρυθμό και πατήματα, οι δε πρώτοι την ευκαιρία να γράψουν μία ακόμη συμμετοχή σε επίσημο αγώνα του Ολυμπιακού χωρίς να τους πνίγει το άγχος για αποτέλεσμα!

Στο 81′ μπήκε ο Σεμπά αντί του Φουστέρ που είχε καλή παρουσία! Η συνέχεια ήταν λίγο πολύ αναμενόμενη. Ο Παναιγιάλειος στέρεψε από δυνάμεις και ο Ολυμπιακός δε δυσκολεύτηκε να σκοράρει άλλα δύο τέρματα. Αρχικά με την πρώτη του αλλαγή, τον Κολοβό στο 86′ και έπειτα στο 89′ με ωραίο πλασέ του Ερνάνι που βρέθηκε σε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Παναιγιαλείου!

Ο Ολυμπιακός έχει πλέον 4 βαθμούς και ισοβαθμεί στην πρώτη θέση με τον Πλατανιά!