Μάγκικη πρόκριση κόντρα στην “εξυγίανση” ο Θρύλος!!!

212619Μάγκικη πρόκριση κόντρα στην “εξυγίανση” ο Θρύλος!!!

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε σε δύσκολη θέση στο Περιστέρι καθώς ο Ατρόμητος προηγήθηκε στις αρχές της επανάληψης με γκολ οφσάιντ!

Με οφσάιντ γκολ προηγήθηκε ο Ατρόμητος. Τραβηγμένη αποβολή του Ντα Κόστα.

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε σε δύσκολη θέση στο Περιστέρι καθώς ο Ατρόμητος προηγήθηκε στις αρχές της επανάληψης με γκολ που δεν έπρεπε να μετρήσει καθώς ο δημιουργός Κιβρακίδης ήταν οφσάιντ, αλλά αντέδρασε αποτελεσματικά μετά την είσοδο του Φορτούνη στο ματς και πήρε την πρόκριση με νίκη-ανατροπή (2-1).

Ο διεθνής άσος δημιούργησε το γκολ της ισοφάρισης με εκτέλεση φάουλ για την κεφαλιά του Ρομαό, ενώ σφράγισε τη νίκη με δική του κεφαλιά λίγο αργότερα από σέντρα του Ντε Λα Μπέγια μετά από έξοχη οργανωμένη προσπάθεια.

Οι ερυθρόλευκοι έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία για το γκολ οφσάιντ του Ατρόμητου και για την αποβολή του Ντα Κόστα με δεύτερη κίτρινη. Κίτρινες κάρτες είδαν οι Ρομαό, Ανδρούτσος, Φορτούνης, Πλατέλλας, Λε Ταλέκ, Λαζαρίδης

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Κατράνης, Φυτανίδης, Ζησόπουλος, Μανιάτης, Ούμπιδες (87′ Λαζαρίδης), Πλατέλλας, Λημνιός (81 Ντιγκινί), Τόνσο, Ντάουντα (55 Λε Ταλέκ)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Λεάλι, Φιγκέιρας, Ντε Λα Μπέγια, Μποτία, Ντα Κόστα, Ρομαό, Ανδρούτσος (81′ Ρέτσος), Ελιονούσι (55 Φορτούνης), Μανθάτης (85 Νικολάου), Σεμπά, Ανσαριφάρντ