Κρίμα ρε ΘΡΥΛΕ !!!! Τότεναμ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 4-2

Ο Θρύλος έκανε την Μεγάλη εμφάνιση  στον Λονδίνο και πήρε προβάδισμα με 0-2, αλλά το Τραγικό λάθος του Μέρια έβαλε την Τοτεναμ στο παιχνίδι στο τέλος του ημιχρόνου και έτσι της έδωσε ελπίδες και πήρε την νίκη με 4-2!!!!

Γράφει ο Κωνσταντίνος Καλογερόπουλος

Στο 6′ ήρθε το γκολ  για τον Ολυμπιακό με τον Ελ Αραμπί o  Μαροκινός κάνει την ατομική προσπάθεια, το σουτ του εκτός περιοχής είναι άπιαστο με τον Γκασανίγκα να μην μπορεί να αντιδράσει

Στο 14′ Ο Σον παίρνει την κεφαλιά, ο Σα διώχνει σε κόρνερ

Στο 14΄απειλεί και πάλι ο Ολυμπιακός. Ο Ποντένσε κερδίζει τις κόντρες, θα βρεθεί τετ-α-τετ με τον Γκασανίγκα, αλλά δεν θα δώσει απέναντι στον Μασούρα και θα κερδίσει το κόρνερ

Στο 19′ ο Σεμέδο κάνει το 0-2 Γκολ.Ο Μασούρας εκτελεί το κόρνερ, ο Γκιγιέρμε βρίσκει τη μπάλα που στρώνεται στον Σεμέδο και εκείνος μέσα σε τρεις παίκτες στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Γκασανίγκα

Στο 32′ Σουτ του Μεριά εκτός περιοχής, δεν ήταν κακό, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

45+1′ ήρθε το  Γκολ για την Τότεναμ από τον Ντέλε Άλι και 1-2 μετά το τραγικό λάθος του Μεριά.

Στο Β μέρος η Τότεναμ μπήκε δυνατά και κατάφερε να κάνει το 2-2,αλλά είχε  προηγηθεί φάουλ. Και έτσι ο Κειν έκανε το 2-2.

Ο Ολυμπιακός στο δεύτερο μέρος δεν κατάφερε να κάνει την μεγάλη φάση έως το 70ο λεπτό του αγώνα.

Ο Ορίε κάνει το 3-2 με διαγώνιο σουτ στο 75.

ο Κειν έκανε το 4-2 με κεφαλιά