BVK Crvena zvezda – Partizan Rajfajzen 12:9!!!

najava

Pratite izvestaje sa utakmica uzivo, kao i vesti vezane za Olympiakos na srpskom!!! Red Agent7 i na Fejsbuku…

Prvenstvo Srbije, 4.kolo

Bazen Tašmajdan

Gledalaca: 1 200

BVK Crvena zvezda – Partizan Rajfajzen 12:9 (5:1, 3:4, 3:2, 1:2)

BVK Crvena zvezda: Šefik, S.Rašović 2, Rađen, Ivošević, Kljajević, Vukčević 1, Avramović, V.Rašović 3, Ranđelović, Vapenski 2, Prlainović 2, Man 2, Draksimović, Milićević. Trener: Dejan Savić

Partizan Rajfajzen: Živojinović, Tomašević, Mandić 2, Vico, Subotić 4, Rackov, Ćuk 1, Dedović 1, Čučković, Tanasković, Stojanović 1, Obradović, Rističević, Jakšić. Trener: Vladimir Vujasinović

Sudije: Rogač, Golijanin

Vaterpolisti Crvene zvezde savladali su večitog rivala, prilično ubedljivo, pred nešto više od 1000 gledalaca na Tašmajdanu. Ovom pobedom, naš tim je ostao usamljen na vrhu tabele, sa maksimalnim učinkom, a rivalu naneo i drugi poraz u šampionatu.

Naši momci, osim početnog vođstva gostiju, demonstrirali su silu i kvalitet u bazenu i sasvim zasluženo slavili, pred ne mnogo gledalaca, u odnosu na ono što smo navikli da gledamo kada su njihovi mečevi u pitanju.

Već na kraju prve četvrtine bilo je velikih +4, da bi, nakon malog opuštanja u drugom delu, gosti smanjili na tri gola zaostatka. Ipak, u drugom delu, Zvezda je odigrala onoliko koliko je to bilo potrebno i rutinski privela meč kraju, ostarivši bitnu pobedu protiv mladog tima večitog rivala.

Na kraju, BVK Crvena zvezda – Partizan Rajfajzen 12:9 (5:1, 3:4, 3:2, 1:2).

Prva četvrtina (5:1)

Na samom startu meča nešto opušteniji pristup naših vaterpolista, doneo je i pogodak gostima, prekoSubotića, za prvo vođstvo – 1:0. Ipak, nakon toga, Zvezdini igrači kao da su odlučili da odigraju maksimalno ozbiljno i u odbrani i u napadu, pa je veoma brzo naš tim postigao pet pogodaka (V.Rašović, Man, S. Rašović, Vapenski, Prlainović), ali i istovremeno neutralisao napad Partizana, čak i u situacijama kada su imali igrača više. Tako je praktično već nakon prvih osam minuta sve bilo rešeno.

Rezultat: 5:1

Strelci: V.Rašović, Man, S. Rašović, Vapenski, Prlainović (Zvezda) – Subotić (Partizan)

Druga četvrtina (3:4)

I na startu drugog dela, gosti su postigli prvi gol, a igrača više, iz drugog napada, posle odbrane Šefikaiskoristio je kapiten Partizana, Ćuk i smanjio zaostatak svog tima. Nakon toga, igralo se gol za gol, sve dokDedović i Subotić nisu smanjili zaostatak svog tima na samo dva gola. Ipak, Zvezda je u kontri prekoVapenskog, koji je na taj način stigao do drugog gola vratila osetljivu prednost i na odmor otišla sa rezultatom 8:5.

Rezultat: 3:4

Strelci: Vukčević, V. Rašović, Vapenski (Crvena zvezda) – Subotić 2, Ćuk, Dedović (Partizan)

Treća četvrtina (3:2)

Deki Savić nije dozvolio opuštanje i dovođenje pobede u pitanje u drugom poluvremenu, pa su naši momci od starta krenuli ozbiljno i preko S.Rašovića vratili +4 sa starta meča. Ipak, Mandić je zatim postigao gol za goste, a njegov tim znatno bolje zaigrao u odbrani i nije dozvolio Zvezdinim igračima da postižu golove lako kao u prvom poluvremenu, pa je dugo na semaforu stajao rezultat 9:6, sve dok Ognjen Stojanović nije postigao pogodak i dodatno smanjio Zvezdinu prednost. Konačno, nakon mnogo vremena, Man je savladaoŽivojinovića i postigao gol za Zvezdu, a već u sledećem napadu, kapiten, Andrija Prlainović poslao pravu bombu, sa gotovo pola terena u mrežu gostiju i vratio +4 našem timu, pred ulazak u poslednju četvrtinu. Na kraju treće četvrtine – 11:7.

Rezultat: 3:2

Strelci: S.Rašović, Man, Prlainović (Zvezda) – Mandić, Stojanović (Partizan)

Četvrta četvrtina (1:2)

I u poslednjoj četvrtini, prvi do gola dolaze gosti, preko Rackova, ali je Viktor Rašović postigao svoj treći pogodak na meču i vratio +4. Viktor nije bio strelac samo u trećoj četvrtini. Oba tima kao da su se opustila u poslednjih osam minuta, jer je sve bilo rešeno, pa je viđeno dosta grešaka sa obe strane, a sve što smo videli sredinom ovog dela igre jeste novi gol Mandića. Do kraja meča, još jedan gol gostiju, za konačnih 12:9.