Αποφασισμένοι Για Το Πρωτάθλημα!!! (Video Highlights)

Μόνο ως περίεργη μπορεί να χαρακτηριστεί η χθεσινή μέρα για το Σέρβικο ποδόσφαιρο. Αποκλείστηκε από την συνέχεια του κυπέλλου ο Ερυθρός Αστέρας αλλά και η Παρτίζαν. Από το Βελιγράδι Ερυθρός Πράκτωρ 7 για το RedVoice.gr!!!

Οι Καλύτερες Αποδόσεις Του Στοιχήματος Είναι Εδώ!!!  Εγγραφείτε Τώρα Και Πάρτε Bonus Μέχρι Και 150 ευρώ!!!

1479494_631792270215006_1115691022_n2

Άλλα περιμέναμε και άλλα είδαμε στην χθεσινή αναμέτρηση για τα προημιτελικά του κυπέλλου Σερβίας. Ήττα και αποκλεισμός σοκ για τον Ερυθρό Αστέρα από την Βοϊβοντίνα με σκορ 1:3.

Οι ερυθρόλευκοι για ένα πολύ περίεργο λόγο που ακόμα και οι ίδιοι δεν έχουν καταλάβει μπήκαν στο παιχνίδι κάπως νωχελικοί και μπορώ να πω υπεροπτικά με αποτέλεσμα να μην τους βγαίνει καμία φάση προς το τέρμα των αντιπάλων, από την άλλη η Βοϊβοντίνα έδειξε πως πίστευε στη νίκη-πρόκριση και το κυνήγησε το ματς από το πρώτο κιόλας λεπτό.

Το πρώτο γκολ για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 10′ από τον Καλουτζέροβιτς και με το σκορ 0:1 πήγαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια. Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου ο Ερυθρός Αστέρας είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς όμως να μπορεί να μετουσιώσει κάποια από τις προσπάθειες του σε γκολ. Στο 58′  0:2 οι φιλοξενούμενοι με τον Αλίβοντιτς κι είπαμε πως τώρα πια θα πάρουν μπρος οι μηχανές και πάμε γερά ομαδάρα για την επική ανατροπή. Τίποτα από όλα αυτά όμως δεν έγινε καθώς ανεβαίνοντας ο Ερυθρός Αστέρας να πιέσει πιο πολύ δέχτηκε και τρίτο γκολ 0:3 με τον Σκουλέτιτς αυτή τη φορά να κάνει την ζημιά.

Το μόνο που κατάφεραν οι ερυθρόλευκοι ήταν να μειώσουν δυο λεπτά αργότερα στο 73′ 1:3, με τον σχεδόν πάντα παρών σε όλα τα παιχνίδια του Ερυθρού Αστέρα Μρτζα!

Τελικά όπως αποδείχτηκε περίτρανα για ακόμη μια φορά, ο νόμος του ποδοσφαίρου επιβάλει το να μην υποτιμάς κανέναν αντίπαλο ποτέ γιατί στο τέλος το πληρώνεις πολύ ακριβά. Τα ίδια ακριβώς έπαθε χθες το απόγευμα και η Παρτίζαν όπου έχασε και αποκλείστηκε από την Ζλάτιμπορ με σκορ 2:0

Τώρα ο Ερυθρός Αστέρας στρέφει αποκλειστικά και μόνο όλη του την προσοχή στο πρωτάθλημα όπου πρέπει να κατακτηθεί πάση θυσία, έξι χρόνια ανομβρίας είναι πολλά για τον ερυθρόλευκο λαό!!!