ΘΡΥΛΟστρωτήρας στον δρόμο προς τα ΑΣΤΕΡΙΑ !!! ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Κράσνονταρ 4-0!!!

Ο Ολυμπιακός κράτησε στο 0 και την Κράσνονταρ, και με τη γκολάρα του Γκερέρο στο 29′, τη γκολάρα του Ραντζέλοβιτς στο 78′ και στο 85 και τη γκολάρα του Ποντένσε έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα αστέρια όπου κατά 99 % είναι στους ομίλους.

Γράφει ο Κωνσταντίνος Καλογερόπουλος.

Ο Ολυμπιακός με ωραίο σουτ του Ισπανού πήρε το προβάδισμα στο πρώτο μέρος

Ο Ολυμπιακός μπήκε από νωρίς ξανά, σε ένα γρήγορο παιχνίδι, έχοντας κλείσει στο μισό γήπεδο την Κράσνονταρ. Ο Ολυμπιακός πατάει καλύτερα στο γήπεδο και αυτό φάνηκε από τα πρώτα λεπτά έχοντας βρει πολλούς ελεύθερους χώρους.

Ο Μπουχαλάκης έκανε το σουτ έξω από την περιοχή στο 12´ αλλά ήταν αδύναμο,και ο Σαφόνοφ μπλόκαρε. Επιπλέον είχαμε την πρώτη χρήση του Var στο 10′, με την Κράσνονταρ να ζητάει πέναλτι και να μην καταλογίζεται.

Φοβερή κεφαλιά του Μπουχαλάκη από σέντρα του Μασούρα , η μπάλα πέρασε κόρνερ στο στο 15′.

Το γκολ για τον Ολυμπιακό ήρθε από τον Γκερέρο ο οποίος με ένα φοβερό γύρισμα, και ωραίο σουτ έκανε το 1-0 ανάβοντας φωτιά στο Φάληρο, στο 30′. Ο Ολυμπιακός στο πρώτο μέρος ήταν φανερά καλύτερος από την Κράσνονταρ και ήταν δίκαιο το αποτέλεσμα .

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός χαμήλωσε τους τόνους και αυτό φάνηκε στα πρώτα 10 λεπτά. Παρ όλα αυτά είχε τον έλεγχο του αγώνα.

Η Κράσνονταρ πήγε να κάνει την πρώτη της καλή ευκαιρία στον αγώνα , από λάθος της άμυνας του Ολυμπιακού, στο 58′ και το σουτ πέρασε ψηλά άουτ.

Ο Ολυμπιακός και η Κράσνονταρ, έχουν έναν γρήγορο ρυθμό. Πρώτα ο Μπεργκ, πριν την αλλαγή του πήγε να βγει σε Τετ α τετ με τον Σα αλλά το σουτ πέρασε άουτ. Ο Ποντένσε στην επόμενη φάση μπήκε από δεξιά και με ένα ωραίο σουτ η μπάλα πέρασε λίγο ψηλά. Στο 70.

Ο Ολυμπιακός πάρα την πίεση άντεξε και ευτύχισε με το Ραντζέλοβιτς στην πρώτη του επαφή στον αγώνα κάνει το 2-0. Ο Σέρβος κάνει το 3-0 με πολύ ωραίο σου έξω από την περιοχή με τον Ολυμπιακό πλέον να είναι κατά 90 τοις 100 στα αστέρια.

Ο Ποντένσε στο 89 έκανε το 4-0 και ο Ολυμπιακός πλέον δεν χάνει την θέση στα αστέρια.