2 με 3 εβδομάδες έξω ο Μήτρογλου!

Στο 90′ ο Καβάνι στέρησε τον βαθμό της ισοπαλίας στον Ολυμπιακό, καθώς το γκολ του Ουρουγουανού διεθνή στράικερ της Παρί ΣΖ σήμανε και την ήττα με 2-1 για τους Πρωταθλητές Ελλάδας στο “Παρκ ντε Πρενς”.

mitroglou1

Τα κακά μαντάτα για τους Πειραιώτες δεν σταματούν εκεί, καθώς εκτός από το παιχνίδι, χάνουν κατά τα φαινόμενα και τον Κώστα Μήτρογλου για την πλέον κρίσιμη αναμέτρηση με την Άντερλεχτ στο Φάληρο στις 10/12.

Σύμφωνα με τις αρχικές εκτιμήσεις, ο τραυματισμός του 25χρονου επιθετικού στο δεξί του πόδι (δικέφαλος), στα τελευταία λεπτά του αγώνα στο “Παρκ ντε Πρενς”, αναμένεται να τον κρατήσει εκτός γηπέδων για τις επόμενες 20 ημέρες.

Φόβοι που αν επαληθευτούν, σημαίνει πως ο Μήτρογλου δεν θα δώσει το παρών στο ματς με την Άντερλεχτ στο “Γεώργιος Καραϊσκάκης” (10 Δεκεμβρίου) όπου μια ενδεχόμενη νίκη θα σημάνει αυτομάτως και την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Η κατάσταση του Έλληνα στράικερ θα επανεκτιμηθεί με την επιστροφή της αποστολής του Ολυμπιακού στην Ελλάδα.

Από εκεί και πέρα στο στρατόπεδο των Πειραιωτών επικρατεί ικανοποίηση για την συνολική εικόνα και την προσπάθεια της ομάδας στο 90λεπτο με την Παρί Σεν-Ζερμέν, όπου ο Ολυμπιακός πάλεψε σε όλο το ματς για το θετικό αποτέλεσμα, το οποίο “γλίστρησε” μέσα από τα χέρια του λίγο πριν το σφύριγμα της λήξης.

Στην πειραϊκή ΠΑΕ υπάρχουν παράπονα για την στάση της Δημόσιας Τηλεόρασης όσον αφορά την περιγραφή του αγώνα και είναι υπαρκτό το ενδεχόμενο να απαγορευθούν οι δηλώσεις των παικτών στο κανάλι.

Πηγή: Redplanet.gr