Pobeda za kraj uspešne godine, sjajna rola Simonovića

Crvena zvezda Telekom savladala je ekipu Širokog rezultatom 73:66. Sjajna partija Zvezdinog kapitena Marka Simonovića koji je postigao 20 poena, od toga čak pet trojki.

Sirbobet…            Najbolje kvote u Evropi, 150 evra bonus za svaki tvoj ulog!!!

137225754050

U prvoj deonici Zvezda je bila potpuno dominantna, odlično je organizovala igru i u napadu i u odbrani i posle prvih deset minuta imala prednost od 16:9. U drugoj četvrtini kapiten Simonović najavljuje dobru igru i brzo postiže dve trojke. On vrlo brzo postaje pvi igrač sa dvocifrenim brojem poena. Ipak Široki je održavao rezultatski priključak i video se pad u igri našeg tima. U nastavku meča Crvena zvezda uprkos oscilacijama u igri uspeva da zadrži prednost i pobedom završava veoma uspešnu godinu.

Marko Simonović je postikao 20 poena, prati ga Nelson sa 17. Blažič je delovao nervozno i nije ga išao šut ali u ključnim momentima je postigao važne koševe, ukupno 7 poena od toga jedna trojka. Katić je bio odličan u skoku, a iznudio je čak 10 faulova. U ekipi Širokog najefikasniji je bio Džons sa 20 poena.

Igrači beogradske ekipe su odigrali solidan meč, mada je čut sa linije slobodnih bacanja bio veoma loš kao i šut za tri poena. Ipak, Zvezda se revanširala Širokom za poraz na startu takmičenja.

Tekstualni prenos:

Prva četvrtina:

Prvi napad naši košarkaši nisu iskorstili, pa je Široki poveo. Već u narednom napadu Radenović je postigao prve poene za Zvezdu. Pri rezultatu 4:2 za goste, fauliran je Boban Marjanović koji je oba puta bio precizan sa linije za slobodna bacanja. Zatim je Nelson u kontri sjajno zakucao i dobneo prednost svom timu. Na polovini prve četvrtine još jednom se u strelce upisuje Radenović. Pri rezultatu 11:6 za Beograđane u igru ulazi Jaka Blažič. Dugo su obe ekipe bez poena, a onda sa linije penala Nelson donosi prednost od 13:6. Minut i po pre kraja prve četvrtine Simonović postiže trojku i Zvezda ima dvocigrenu prednost. Toni Katić je posle duže vremena doneo poene Širokom, čak četiri poena sa linije slobodnih bacanja.

Druga četvrtina:

Igrači naše ekipe ne žele da ispuste prednost stečenu u prvoj deonici. Nakon tri minuta igre u drugoj četvrtini Zvezda ima prednost 20:16. U intervalu od minut, Simonović postiže dve trojke. Očigledno je kapiten Beograđana raspoložen za šut, za sada 3/4. Pri rezultatu 26:22 trener Radonjić traži tajm aut. Primetan je pad igre u fazi odbrane i konfuzija u napadu crveno-belih. Na polovini druge deonice prve poene postiže i Raško Katić. Simonović posle šuteva sa linije penala je prvi igrač koji je postigao dvocifren broj poena u redovima Zvezde. U dva napada Široki postiže dve trojke i rezultatski se vraća u meč pa je šef struke našeg tima prinuđen da traži novi tajm aut. Tri minuta pred kraj 2/4 rezultat 29:28. Šilb vraća veću prednost Zvezdi, ali novom trojkom Široki stiže do izjednačenja.Posle nekoliko neuspešnih napada gostiju, Nelson u kontrama postiže nove poene i dolazi do dvocifrenog broja poena. Džons postiže novu trojku i Široki drži rezultatski priključak. Trojku vraća razigrani Simonović.

Treća četvrtina:

U nastavku meča trojku postiže Radenović i crveno-beli imaju prednost od pet poena. Crveno-belima bi problem mogao predstavljati Rikić. Široki dolazi do vođstva prvi put posle početnog vođstva od 4:2. U igru se vraća Blažič. Primetna je nervoza kod naših igrača, odbrana ne funkcioniše kao na početku meča. Nelson postiže svoje prve poene u nastavku za novo vođstvo Zvezde. Još jednu trojku upisao je kapiten Simonović koji je veoma raspoložen za šut večeras. Sa linije penala Simonović postiže svoj sedamnaesti poen. Nakon vođstva Širokog Zvezda ima seriju od 8:0 i ponovo preuzima incijativu na terenu. Novi poeni Katića i tajm aut za Široki. Zvezda je odbranila šest vezanih napada gostiju i tek onda dopustila da Široki postigne poene. U poslednjem minutu treće deonice poene postiže Radenović. Na kraju 3/4 rezultat je 53:46.

Četvrta četvrtina:

U poslednjoj deonici meča više od dva minuta obe ekipe su bile neuspešne u fazi napada. Nesportsku ličnu grešku pravi Raško Katić, Široki upisuje prve poene u poslednjem delu meča. Katiću nisu priznati poeni, očigledna greška sudija. Tehničku ličnu dobija Zvezdin centar, a Široki opet hvata rezultatski priključak. Nešto manje od 7 minuta pre kraja Zvezda ima samo tri poena prednosti. Simonović postiže poene i ima dodatno slobodno bacanje koje realizuje i upisuje svoj dvadeseti poen. Poenima Džonsa Široki je na samo minus tri. Blažič je upisao prve poene uz faul ali nije iskoristio dodatno slobodno bacanje. Nelson održava Zvezdinu prednost. Jaka Blažič koristi jedno od dva šuta sa penala. Katić je imao nekoliko sjajnih ofanzivnih skokova u ključnim trenucima. Zvezda ima plus šest dva minuta pred kraj meča. Na asistenciju Katića Nelson postiže koš i donosi osam poena prednosti. Sa druge strane Buva je precizan sa linije penala. Tridesetak sekundi pre kraja Blažič postiže trojku, a odmah nakon toga našao se na liniji slobodnih bacanja. Za kraj u listu strelaca se upisuje i Čarsl Dženkins. Kraj utakmice 73:66.

Screenshot_4

Screenshot_5

Screenshot_7

Screenshot_8

Pratite izvestaje sa utakmica uzivo, kao i vesti vezane za Olympiakos na srpskom!!! Red Agent7 i na Fejsbuku…