Βραδιά καριέρας στο Τελ Αβίβ ο Λάρι αλλά δεν έφτασε! (Vid)

Λάρι-Κάρι, μόνο αυτός σκοράρει! Βραδιά καριέρας στο Τελ Αβίβ

Ο Ολυμπιακός δεν τα κατάφερε κόντρα στη Μακάμπι και γνώρισε την ήττα με 90-84, για την ένατη αγωνιστική της Ευρωλίγκας.

Οι ερυθρόλευκοι ξέφυγαν ακόμα και με 11 πόντους, αλλά οι γηπεδούχοι έκαναν φοβερή τέταρτη περίοδο με 21-11, για το 5-4.

Ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης ήταν το πρόσωπο του ματς με νέο ρεκόρ καριέρας σε 64 ματς στην διοργάνωση.

Συγκεκριμένα, ο Έλληνας γκαρντ πέτυχε 21 πόντους (3/3 δίποντα, 5/9 τρίποντα, 0/1 βολές), 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 λάθος σε 26:52′.

Η επίδοση στο σκοράρισμα είναι η κορυφαία του 29χρονου, ενώ ισοφάρισε και αυτή στα δίποντα (Μπασκόνια 21/11/22) και στα τρίποντα (Αρμάνι στις 26/11/21).

Το… τρομερό της υπόθεσης ήταν ότι μετά το 28:35′ (56-66) και μέχρι το 39:49′ (86-80) o Λαρεντζάκης ήταν ο μόνος που σκόραρε για τον Ολυμπιακό!

Είχε 14 συνεχόμενους πόντους και 11 στη τέταρτη περίοδο, με τον Κώστα Σλούκα να έχει δύο δίποντα στα τελευταία 11” του αγώνα.