ΘΡΥΛΆΡΑ σκόρπισε την Άλμπα στο Δεύτερο ημίχρονο !!!! Ολυμπιακός-Άλμπα Βερολίνου 75-71

Ο Κακός Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο , έκανε ολική επαναφορά στο δεύτερο και πήρε την νίκη κόντρα στην Άλμπα με 75-71

Δείτε την εκπομπή μας :

Γράφει ο Κωνσταντίνος  Καλογερόπουλος

Ο Ολυμπιακός έκανε ένα κακό πρώτο ημίχρονο καθώς πέτυχε μόνο 24 πόντους. Συγκεκραμένα στην πρώτη περίοδο πέτυχε 10 πόντους και στην δεύτερη 14.

Στο δεύτερο μέρος ο θρύλος μόνο στην 3η περίοδο έβαλε 27. Ο Ολυμπιακός  χάρι στον ΜακΚισικ και στον Ζαν-Σαρλ  που ήταν φωτιά, σε άμυνα και επίθεση πήρε προβάδισμα για πρώτη φόρα με 46-45.

Εκεί ανέλαβε ο Αρχηγός όπου με 2 τρίποντες βόμβες έφτασε την διαφορά στο τέλος της 3η περιόδου με 27-9 σκορ.  Στην τέταρτη περίοδο ο Θρύλος δεν ξεκίνησε καλά, αλλά κράτησε το αποτέλεσμα μέχρι το τέλος με Σαν-Ζαρλ να κάνει το καλύτερο παιχνίδι με τον Θρύλο και τον Βεζένκοφ να βάζει τα κρίσιμα τρίποντα και με τον θρύλο να παίρνει την νίκη με 75-71.