Πεντάρα από τους Έφηβους τους Ολυμπιακού!

Εμφατική εκτός έδρας νίκη με 5-2 πανηγύρισε η Κ17 του Ολυμπιακού κόντρα στον ΟΦΗ για την εξ αναβολής 2η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη επέστρεψε στις εξαιρετικές της εμφανίσεις και κάνοντας ένα τρομερό δεύτερο ημίχρονο πήραν το τρίποντο.

Μάλιστα, οι «ερυθρόλευκοι» χρειάστηκε να κάνουν ανατροπή στο σκορ για να φτάσουν στη νίκη, καθώς έμειναν δύο φορές πίσω στο σκορ. Η πρώτη στο 9’, με τους Πειραιώτες να ισοφαρίζουν στο 24’ με αυτογκόλ των Κρητικών… Με τον ΟΦΗ στο 40’ να κάνει το 2-1.

Ωστόσο, στην επανάληψη οι Πειραιώτες ήταν καταιγιστικοί και με τέρματα των Σταμούλη στο 48’, Συρμή 54’, Χρήστου στο 70’ και Χρονακόπουλο στο 82’ πήραν την εμφατική νίκη.

Πλέον, ο Θρύλος έφτασε στους 14 βαθμούς μετά από 7 αγώνες, μόλις στο -3 από τον πρωτοπόρο Αστέρα Τρίπολης.

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Γραμματικάκης, Φρέρης, Λιοφάγος, Γιαλεδάκης, Δούμας, Πάστρας, Κίτσος (Σπυριδάκης 67’), Κασέμι (Χρήστου 60’), Σταμούλης (Χρονακόπουλος 60’), Συρμής (Ποιμενίδης 75’), Λιάτσος (Παπακωνσταντίνου 75’).