Παραμάζωμα ο ΘΡΎΛΟΣ!!! Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης 5-1

Ο Ολυμπιακός μέσα σε ένα 10λεπτο στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε 4 γκολ (Σωκράτης, Μασουρας 2, Μπουχαλακης) και τι κερασάκι στην τούρτα το έβαλε ο Γκάρι έτσι πήρε την νίκη με 5-1 κόντρα στον Αστέρα!

Γράφει ο Κωνσταντίνος Καλογερόπουλος

Ο Ολυμπιακός στο πρώτο η ημίχρονο δεν μπορούσε να δημιουργήσει κλασική ευκαιρία. Η μόνη κλασική ευκαιρία που δημιούργησε είναι η κεφαλιά του Τικινιο που έσωσε πάνω στην γραμμή ο παίχτης του Αστέρα.

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός έκανε απίστευτη εκκίνηση έκανε ο Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο και από το 0-0 των πρώτων 45’, έκανε το σκορ 3-0 στο 57’!!

1-0 από τον Παπασταθόπουλο στο 52’ με κεφαλιά από κόρνερ του Βαλμπουενά! Το 2-0 στο 54’ από τον Μασούρα με κοντινό πλασέ από ασίστ του Καρβάλιο στην αντεπίθεση. Το 3-0 στο 57’ από τον Μασούρα και πάλι με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι από σέντρα του Βρουσάι! Το 4-0 από κόρνερ ο Μπουχαλακης έκανε από κοντά το 4-0. Το 5-1 ήρθε με γκολ του Γκάρι στο στο 84ο λεπτο.
Ο Αστέρας μείωσε σε 4-1 απ’ λάθος της άμυνας στο 74ο λεπτό

Ο Ολυμπιακός γύρισε άλλη ομάδα στο δεύτερο ημίχρονο και δείχνει να ξανά βρίσκει τον Ρυθμό του.