ΠΑΟΚ σημαίνει… πέναλτι !!! Η λεπτομέρεια με τα πέναλτι του ΠΑΟΚ που «αλλοιώνει» το πρωτάθλημα (vids)

Η λεπτομέρεια με τα πέναλτι του ΠΑΟΚ που «αλλοιώνει» το πρωτάθλημα (vids)

Ο ΠΑΟΚ πέρασε από το Πανθεσσαλικό, επικρατώντας του Βόλου με 4-0, με τον Δικέφαλο του βορρά να «ξεκλειδώνει» το ματς με τον γνωστό τρόπο. Στο 19ο λεπτό οι ασπρόμαυροι πήραν και πάλι πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Μιτρίτσα και ανέλαβε να το εκτελέσει φυσικά, ο συνήθης ύποπτος, Γιάσμιν Κούρτιτς.

Ο Σλοβένος μέσος του κατάφερε και πάλι να βρει δίχτυα από την άσπρη βούλα και συνεχίζει να θυμίζει… Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, αφού είναι πρώτος σκόρερ στο πρωτάθλημα σκοράροντας είτε από πέναλτι είτε από φάουλ. Παράλληλα, ο Δικέφαλος «μεγαλώνει» το σερί του με κερδισμένα πέναλτι και φυσικά παραμένει πρώτος σε όλη την Ευρώπη, την ώρα όμως που υπάρχει μια πολύ σημαντική λεπτομέρεια.

Μια λεπτομέρεια που «αλλοιώνει» ένα ολόκληρο πρωτάθλημα, αφού ο Δικέφαλος του βορρά έχει κερδίσει 13 πέναλτι σε 18 παιχνίδια και σχεδόν όλα είναι σε καίρια σημεία των αναμετρήσεων που έχει δώσει. Είναι πέναλτι που δίνουν βαθμούς ή νίκες, αφού ο ΠΑΟΚ από τα 13 που έχει πάρει (είτε είναι είτε όχι) έχει ουσιαστικά πάρει τουλάχιστον 9 νίκες!