Πάμε Κοριτσάρες +7!!!

Μπροστά με +7 στο ημίχρονο οι κοριτσάρες!

Δείτε την εκπομπή μας

Προβάδισμα 7 πόντων (32-39) έχει αποκτήσει ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον Ερυθρό Αστέρα στο Μπάσκετ Γυναικών, στον αγώνα που θα κρίνει την πρόκριση στους ομίλους της Euroleague Γυναικών.

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο δεκάλεπτο (21-21), αν και είχε προηγηθεί 10-18, η ομάδα του Ζίμπαρτς ανέκτησε τον έλεγχο του αγώνα και συνέχισε να τον ελέγχει.

Εξαιρετικές σε αυτό το πρώτο ημίχρονο η Σταμολάμπρου με 11 πόντους (4/5 δίποντα, 1/4 τρίποντα) και η Γκούσταφσον που χρεώθηκε με 3 φάουλ αλλά έχει 11 πόντους σε 9:14’’ με 4/7 δίποντα, 1/1 τρίποντο και έχει ακόμη 4 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο. Επίσης, 7 πόντους αλλά και 5 ασίστ έχει η Αγιούσο!

Επί της ουσίας, δεν χάνεται η πρόκριση. Για να γίνει αυτό, θα πρέπει ο Ολυμπιακός να χάσει από 19 πόντους και πάνω…