Όταν ο Τζιοβάνι γλέντησε τον ΠΑΟΚ με μία αδιανόητη «ζωγραφιά» (video)

Δείτε την εκπομπή

Ακόμη μία εμφατική νίκη επί του ΠΑΟΚ σημείωσε σαν σήμερα το 1999 ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 4-1 των Θεσσαλονικέων για το ελληνικό πρωτάθλημα, δείχνοντας για ακόμη μία φορά την απόλυτη κυριαρχία τους.

Τι ξεχωρίζει από το παιχνίδι; Πέρα από το ότι στο ημίχρονο ήταν 4-0, αναμφίβολα το σπάνιας ομορφιάς τέρμα του Τζιοβάνι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Τι παικταράς, Θεέ μου!

Η ομαδάρα του Θρύλου έκανε ότι ήθελε κόντρα στον ΠΑΟΚ, με την παρέα των Τζιοβάνι, Νινιάδη και Γιαννακόπουλου να κρύβουν την μπάλα και να την εμφανίζουν στα δίχτυα της εστίας του ΠΑΟΚ.

Συγκεκριμένα, το σκορ της αναμέτρησης είχε ανοίξει στο 7’ ο Γιαννακόπουλος, με τον Νινιάδη στο 25’ να κάνει το 2-0. Στο 31’ ήταν σειρά του Αμανατίδη να κάνει το 3-0, ενώ στο 45’ ο Τζιοβάνι σημείωσε ένα υπέροχο τέρμα, κάνοντας το 4-0. Το μόνο που κατάφερε ο ΠΑΟΚ ήταν να μειώσει σε 4-1 με τον Φραντζέσκο στο 77′.