Ολυμπιακός Β’ – Πανιώνιος 1-0 – Φιλική νίκη για τους Ερυθρόλευκους

Δείτε την εκπομπή μας :

Ένα ακόμα φιλικό ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος της Superleague 2 έδωσε ο Ολυμπιακός Β’. Οι Ερυθρόλευκοι του Αριέλ Ιμπαγάσα υποδέχθηκαν στο προπονητικό κέντρο του Ρέντη τον Πανιώνιο και επικράτησαν με 1-0 χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Ξενιτίδης στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι Πειραιώτες μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και δημιούργησαν ευκαιρίες στα καρέ του Πανιωνίου, με την ομάδα της Νέας Σμύρνης στο δεύτερο μισό του πρώτου ημιχρόνου να ισορροπεί το ματς και να έχει δοκάρι με τον Μούντριχα.

Στο δεύτερο μέρος οι Ερυθρόλευκοι κυριάρχησαν και σκόραραν με τον Ξενιτίδη. Ο νεαρός μεσοεπιθετικός στο 67’ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Καραγύργης, Μπαγκαλιάνης, Ξενιτίδης, Βοΐλης, Ντόι, Νίκολιτς, Τσέλιος, Αλγκασίμ Μπα, Αποστολόπουλος, Σαπουντζής, Καλογερόπουλος, ενώ αγωνίστηκαν και οι Πινακάς, Κίτσος, Γκαλιάνι, Κινκουέ, Μαυρούδης, Λίνδος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Σταματόπουλος, Λάμψιας, Ζάχι, Κοντοές, Ζούλιας, Γροντής, Μπρέγκου, Μούντριχας, Δρίτσας, Ξυγκόρος και Σταμάτης, ενώ έπαιξαν και οι Κραβαρίτης, Νταλακούρας, Διονέλλης, Καλομοίρης, Αργυρίου, Λιούμης, Σπάρταλης, Τσέργας.