MVP η Χίπε! Tης 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Volley League γυναικών

Η Σάσκια Χίπε είναι η MVP της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Volley League γυναικών. Η διαγώνια του Ολυμπιακού με 29 πόντους (27/56 επ., 2 μπλοκ) οδήγησε την ομάδα μας στη νίκη με 3-2 σετ στην έδρα του της Θέτιδας Βούλας.

Δείτε την εκπομπή μας:

Είναι η πέμπτη φορά που η Γερμανίδα διαγώνια κατακτά το βραβείο της πολυτιμότερης αθλήτριας στο πρωτάθλημα της Volley League. Η πρώτη ήταν τη σεζόν 2016-17 την 18η αγωνιστική απέναντι στον Παναθηναϊκό, η δεύτερη τη περίοδο 2017-18 απέναντι στους Μακεδόνες την 4η αγωνιστική, η τρίτη την 11η αγωνιστική της σεζόν 2018-19 με αντίπαλο τον Α.Ο. Θήρας και η τέταρτη την 3η αγωνιστική την περίοδο 2019-20 κόντρα στον Παναθηναϊκό.

Η ανάδειξη της MVP κάθε αγωνιστικής γίνεται βάσει στατιστικών, ιδιαιτερότητας αγώνα και καθοριστικής συμβολής της αθλήτριας στην εξέλιξή του. Η επιλογή γίνεται από το γραφείο Τύπου και Επικοινωνίας της Ε.Ο.ΠΕ. σε συνεργασία με τους προπονητές.

«Το πρώτο βραβείο της φετινής σεζόν πάει στους ανθρώπους που είναι δίπλα μου και με στηρίζουν στις δύσκολες στιγμές», ήταν τα λόγια της.