Μπράβο ρε ΠΑΟΚ !!! ΠΑΟΚ-Αϊντχόφεν 4-1 με ανατροπή!!!

Ο ΠΑΟΚ πήρε μεγάλή νίκη με ανατροπή, απέναντι στην Αϊντχόφεν, όπου έβαλε 4 γκολ στο δεύτερο μέρος. Πλέον ο δικέφαλός με αυτό το αποτέλεσμα έβαλε βάσεις για την πρόκριση, ένω έφερε και στην Ελλάδα βαθμούς.

Δείτε την εκπομπή μας :

Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον  33 χρονο επιθετικό όπου  ευστόχησε από την άσπρη βούλα και έδωσε στην PSV το προβάδισμα κόντρα στον «Δικέφαλο του Βορρά»
Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζάχαβι στο 20′ η Αϊντχόφεν άνοιξε απόψε το σκορ στην Τούμπα, στο παιχνίδι της με τον ΠΑΟΚ. Η εσχάτη των ποινών καταλογίστηκε σε ανατροπή του Μάλεν από τον Σβαμπ.
Ο Αυστριακός χαφ με προβολή μετά από σουτ του Ζίβκοβιτς, ισοφάρισε για τον «Δικέφαλο του Βορρά»
Αρκετά νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο ισοφάρισε ο ΠΑΟΚ την Αϊντχόφεν. Πιο συγκεκριμένα στο 47′, όταν μετά από φάουλ του Τζόλη η μπάλα στρώθηκε στον Ζίβκοβιτς που σούταρε από τα όρια της μεγάλης περιοχής και ο Σβαμπ με προβολή την έστειλε στα δίχτυα της PSV.
Εννιά λεπτά μετά το 1-1 του Σβαμπ, ο ΠΑΟΚ πήρε κεφάλι στο σκορ με τέρμα του Ζίβκοβιτς.
Στο 56′ ο ΠΑΟΚ έκανε την ανατροπή γράφοντας το 2-1 απέναντι στην PSV Αϊντχόφεν, εννιά λεπτά μετά το τέρμα του Σβαμπ. Οι παίκτες του Γκαρσία έκλεψαν την μπάλα, ο Σφιντέρσκι βρήκε τον Σβαμπ, αυτός πάσαρε στον Ζίβκοβιτς, ο οποίος με σουτ μέσα από την περιοχή έβαλε τους ασπρόμαυρους μπροστά στο σκορ!
Γκολάρα με προσωπική ενέργεια και σουτ του νεαρού φορ Χρήστου Τζόλη, που έκανε το 3-1 για τον ΠΑΟΚ απέναντι στην ομάδα της Αϊντχόφεν!
Διαστάσεις θριάμβου δίνει ο ΠΑΟΚ στη διαφαινόμενη νίκη του επί της Αϊντχόβεν, καθώς στο 66′ ο Ζίβκοβιτς σημείωσε και 4ο γκολ για τον «Δικέφαλο του Βορρά». Οι Θεσσαλονικείς βγήκαν τότε υποδειγματικά στο τρανζίσιον με τον Τζόλη, που την κατάλληλη στιγμή «έκοψε» για τον Σέρβο μεσοεπιθετικό ο οποίος «άδειασε» έναν αντίπαλό του και με ωραίο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της PSV. Έτσι ο ΠΑΟΚ έφτασε τους 5 βαθμούς και βάζει βάση για την πρόκριση .