Επιστροφή στις νίκες για την Κ17 του Ολυμπιακού (0-2)

Δείτε την εκπομπή

Στις νίκες επέστρεψε η Κ17 του Ολυμπιακού, με την ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη να επικρατεί εκτός έδρας του Ιωνικού με 2-0, για την 9η αγωνιστική της Superleague Κ17.

Οι Ερυθρόλευκοι πέτυχαν και τα δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, με τον Μοίρα στο 83’ να ανοίγει το σκορ, μετά από ασίστ του Δρόσου, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Δρόσος με τη δεύτερη ασίστ του στο παιχνίδι, «σέρβιρε» στον Παπακανέλλο για το 2-0 των Πειραιωτών.

Με αυτό το τρίποντο, οι παίκτες του Δημήτρη Μαυρογενίδη ανέβηκαν στους 17 βαθμούς και βρίσκονται στο -2 από την κορυφή, με ματς περισσότερο.

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Έξαρχος, Αρσενίδης (79’ Κουτσόπουλος), Σαββάκης, Κωστούλας, Πρεκατές, Αλαφάκης (79’ Σταράκης), Φανάρας (54’ Μοίρας), Μεμέτογλου (68’ Παναγιωτακόπουλος), Γατόπουλος (79’ Δρόσος), Μουζακίτης, Παπακανέλλος.