Emporio OLYMPIACOS !!! ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Αρμάνι Μιλάνο 91-70

Ο Ολυμπιακός σαν οδοστρωτήρας στο δεύτερο ημίχρονο νίκησε την Αρμάνι, κατακτώντας την 5 νίκη του και δεύτερη σερί!

Γράφει ο Κωνσταντίνος Καλογεροπούλος

Με τον Αρχηγό και τον Υπαρχηγό ο Ολυμπιακός πήρε μια μεγάλη νίκη κόντρα στην Αρμάνι, κάνοντας εξαιρετικά καλό παιχνίδι και έδειξε στην Αρμάνι ποιο ήταν το αφεντικό του αγώνα
Ροή αγώνα :

Ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο ήταν φοβερός απέναντι στην Μιλάνο, παρ όλο που πήγε στο ημιχρόνο με +3 (40-37)Ο Ολυμπιακός έδειξε το δόντια του με μπροστάρη τον Σπανουλη και Πριντεζη, αλλά και τον Σασα Βεζενκοφ να κάνει πολύ καλό πρώτο δεκάλεπτο κατάφερε να μην αφήσει την Αρμάνι να φύγει.

Ο Ροντρικεθ ξεχώρισε απο τους φιλοξενούμενους που είχε 8 πόντους, και ο Νεδοτις που είχε 7 στο πρώτο μισο.

Στην άμυνα ο Ολυμπιακός ήταν πολύ θετικός με τους Παπ και Μιλουντινοφ να μαζεύουν πολλά Ριμπάουντ απέναντί στους ψηλούς της Αρμάνι.

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός μπήκε σαν οδοστρωτήρας, και κατάφερε να κάνει ένα σερί 21-7 (61-46). Με τον Ολυμπιακό να είναι φοβερός και τον αρχηγό του να είναι σε φοβερή φόρμα,με τους Ιταλούς να μην μπορούν να βρουν εύκολα τρόπο για το καλάθι.Και έκλεισε την τρίτη περίοδο με 71-53

το ίδιο εκανε και στην τελευταία περίοδο, όπου ο Ολυμπιακός ήταν πολύ καλός στην άμυνα, δείχνοντας στην Αρμάνι ποιος είναι το αφεντικό. Αλλά κατεβάζοντας ρυθμνο αλλά και πολύ αποτελεσματικός καθως είχε τρομερά πόστα ευστοχίας. Τώρα ο Ολυμπιακός κοιτάει τον αγώνα στο ΟΑΚΑ με τον Παναθηναϊκό