Δύο γκολάρες ο Φορτούνης!

Ο διεθνής μεσοεπιθετικός πέτυχε δύο γκολ στο φιλικό του Ολυμπιακού Β’ με την Παναχαϊκή.
Στην τελική ευθεία για την επιστροφή του στις αγωνιστικές υποχρεώσεις του Ολυμπιακού βρίσκεται ο Κώστας Φορτούνης, με τον διεθνή μεσοεπιθετικό να ανεβάζει συνεχώς στροφές και να σκοράρει δύο γκολ στο φιλικό του Ολυμπιακού Β’ με την Παναχαϊκή!

Ο 29χρονος ξεκίνησε βασικός στο φιλικό των Πειραιωτών με τους Αχαιούς, που γίνεται στο προπονητικό κέντρο του Ρέντη, με τον διεθνή μεσοεπιθετικό να σκοράρει δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο.

Στο 9ο λεπτό ο Κώστας Φορτούνης δοκίμασε το πόδι του από μακριά και έστειλε την μπάλα αριστερή γωνία του Κολοβούρη για το 1-0, ενώ στο 36’ εκμεταλλεύτηκε το λάθος που έγινε από τους ποδοσφαιριστές της Παναχαϊκής και βρέθηκε τετ α τετ με τον Κολοβούρη, με τον άσο του Ολυμπιακού να περνάει τον αντίπαλο τερματοφύλακα και να βάζει σαν σε… προπόνηση το δεύτερο γκολ του στο σημερινό φιλικό.

Ο Φορτούνης ήταν εξαιρετικός στο πρώτο ημίχρονο του φιλικού του Ολυμπιακού Β’ με την Παναχαϊκή, με τον 29χρονο να σκοράρει δύο φορές στο πρώτο 45άλεπτο και να δείχνει ότι βρίσκεται σε καλή κατάσταση, ενόψει της επιστροφή στις αγωνιστικές υποχρεώσεις των πρωταθλητών. Ο διεθνής άσος αναμένεται να βρεθεί σύντομα rotation της πρώτης ομάδας, με τον Κάρλος Κορμπεράν να έχει στα χέρια του μια ακόμα ποιοτική λύση για τη μεσοεπιθετική γραμμή του Ολυμπιακού.