Διαμαντόπουλο έστειλε η ”εξυγίανση” στο Ηράκλειο στον αγώνα του Ολυμπιακού!

Τον Αριστοτέλη Διαμαντόπουλο του συνδέσμου Αρκαδίας, έστειλε η ”εξυγίανση” στο Ηράκλειο για τον αγώνα ΟΦΗ-Ολυμπιακό για την 7η αγωνιστική της Super League.

Ο Διαμαντόπουλος χρεώνεται με πολλά εις βάρος του Ολυμπιακού σε προηγούμενα παιχνίδια, ενώ φέτος έκανε και πολλά λάθη στον αγώνα Παναιτωλικός-ΑΕΚ με αποκορύφωμα την μη αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Ρότα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Σε ότι αφορά τα παιχνίδια του Ολυμπιακού πέρσι την 2η αγωνιστική στο Λαμία-Ολυμπιακός στο 58′ δεν καταλόγισε πέναλτι υπέρ του Τικίνιο σε ανατροπή του από τον Μαζουλουξή. Την σεζόν 2019-2020 ο Διαμαντόπουλος ο τερματοφύλακας Αμπάντ ανέτρεψε τον Ελ Αραμπί με το γόνατο και τον χτύπησε και στο πρόσωπο και ο διεθνής ρέφερι καταλόγισε κόρνερ (!) αντί για το πέναλτι-μαρς στο 61′. Την 5η αγωνιστική της ίδιας σεζόν, στο Ολυμπιακός-Λαμία 2-0 δεν έδωσε δυο πέναλτι. Το πρώτο έγινε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου, με το ματς στο 0-0, σε ανατροπή του Σουντανί και καταλόγισε κόρνερ! Το δεύτερο στο 61′ στο χέρι του Σκόν