Χωρίς γκολ για 11 σερί ματς από την αρχή της σεζόν στο πρώτο μέρος!

Ο Ολυμπιακός έχασε πέντε σημαντικές ευκαιρίες κατά τη διάρκεια του πρώτου 45λεπτου εναντίον του ΟΦΗ, ο Μπρούμα σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι στο 42′ και οι Ερυθρόλευκοι έμειναν για ενδέκατο διαδοχικό παιχνίδι από την αρχή της σεζόν στο «μηδέν» κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου.

Δείτε την εκπομπή μας:

O Oλυμπιακός δεν κατάφερε να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο ούτε εναντίον του ΟΦΗ, μένοντας άσφαιρος σε 11ο σερί ματς της σεζόν κατά τη διάρκεια των πρώτων 45 λεπτών!

Από τις 12 Σεπτεμβρίου και τον τελικό Κυπέλλου εναντίον της ΑΕΚ στον οποίο επικράτησε με 1-0 χάρη στο γκολ του Λάζαρ Ραντζέλοβιτς στο 9′, ο Ολυμπιακός δεν έχει σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο καμίας αναμέτρησης! Οι Ερυθρόλευκοι έχουν ήδη πετύχει 15 γκολ σε Τσάμπιονς Λιγκ και πρωτάθλημα, όλα, όμως, κατά τη διάρκεια του β’ μέρους.

Στο σημερινό ματς εναντίον του ΟΦΗ στο «Γεντί Κουλέ» ο Χασάν είχε τρεις σημαντικές φάσεις στο πρώτο 25λεπτο, o Bάτερμαν απέκρουσε το φάουλ του Βαλμπουενά στο 20′, η κεφαλιά του Μπρούμα προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι στο 42′ κι έτσι, ο Ολυμπιακός έμεινε για ενδέκατο σερί ματς της σεζόν χωρίς γκολ στο α’ ημίχρονο, ήτοι σε 8 1/2 ώρες ποδοσφαίρου (495 λεπτά συνολικά!).

Τα εφετινά παιχνίδια του Ολυμπιακού στα οποία οι Ερυθρόλευκοι δεν έχουν σκοράρει κατά τη διάρκεια των πρώτων ημιχρόνων είναι τα εξής…