Ασταμάτητος ο Ρέαμπτσιουκ

Δείτε την εκπομπή μας

Ο Όλεγκ Ρέαμπτσιουκ έβγαλε 90λεπτο και στην αναμέτρηση της εθνικής Μολδαβίας.

Χωρίς… ανάσα συνεχίζει ο Όλεγκ Ρέαμπτσιουκ. Ο 24χρονος μπακ του Ολυμπιακού αποτελεί βασικό γρανάζι και της εθνικής Μολδαβίας και στην αναμέτρηση με το Καζακστάν, έβγαλε 90λεπτο.

Ο αμυντικός των «ερυθρολεύκων» παρέμεινε στον αγωνιστικό χώρο μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα, καταγράφοντας την 41η του συμμετοχή σε όλες τις διοργανώσεις.

Το Καζακστάν επικράτησε (1-2) στο Κισινάου της Μολδαβίας του Ρέαμπτσιουκ και πήρε προβάδισμα για την παραμονή στο Group C του Nations League.

Οι γηπεδούχοι-πήραν το προβάδισμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, χάρη στο τρομερό σόλο και το άψογο τελείωμα του Νικολαέσκου.

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν την απάντηση, στο 63’, μετά από εκτέλεση φάουλ και κεφαλιά του Μάλι. Το Καζακστάν έφερε… τούμπα το ματς στο 79΄, με τον Πόσμακ να στέλνει άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το τελικό 1-2.