Όλο και ποιο κοντά στο final-4 τα κορίτσια του Χάρη Παυλίδη…

Σπουδαία νίκη με 16-7 επί της Σαν Αντρέου, και βλέπει final-4!

Σπουδαία νίκη με 16-7 επί της Σαν Αντρέου, στη Βαρκελώνη, για τον πρώτο προημιτελικό της Ευρωλίγκας, πήρε η ομάδα πόλο Γυναικών του Ολυμπιακού. Η Οποία αυτό το σκορ έχει μεγάλο προβάδισμα , για την ρεβάνς   στο Παπαστράτειο (9/3). Όπου θα τους δώσει την πρόκριση στο final-4.

Αγώνας:

Ο Ολυμπιακός μόνο στο πρώτο 8 λεπτό δυσκολεύτηκε και αυτό φαίνεται από το σκορ που ήρθε 2-3. Στο δεύτερο 8 λεπτό τα κορίτσια του Χ. Παυλίδη ξέφυγαν με διαφορά 5 γκολ 2-7. στο Τρίτο 8 λεπτό ο Ολυμπιακός συνέχισε σε καλό ρυθμό και είχε ακόμα μεγάλο προβάδισμα καθώς τελείωσε με 6-11. Στο τελευταίο μέρος του παιχνιδιού τα κορίτσια πήραν φόρα  και  έφτασαν την διαφορά  και το τελικό σκορ στο 16-7 που τους δίνει μεγάλο προβάδισμα για την ρεβάνς.

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 0-4, 4-4, 1-5

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλου,  Ελ. Πλευρίτου 1, Έγκενς 2, Ελευθεριάδου 1, Μανωλιουδάκη, Αβραμίδου 3, Ασημάκη 4, Μ. Πλευρίτου 1, Γκόφερς, Μπάκλινγκ 2, Τσουκαλά 1, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Σταματοπούλου

Σαν Αντρέου:  Γκονζάλεζ, Καράσκο, Ντε Πιλάρ, Ροβιρόσα, Καγέχο, Μορέλ,  Αρίνο Ρουίθ 1,  Γιάκοβιτς 1, Σλίκινγκ 2, Λίντε, Κένιγνκ 1, Μπαρίγκα 1, Εσπιναγκόζα 1, Γιάνσι