Десет најупечатљивијих момената у протеклој полусезони

Полусезона за нама је донела бројне успоне и падове, почевши од довођења 14 играча у прелазном року, преко брзог и лаганог испадања из Европе, мучења на домаћим ораницама, декласирања неких противника на Маракани, па све до победа у дербију и (коначно) над Војводином. Уредништво РСБ-а је издвојило 10 најупечатљивијих момената протекле полусезоне, који ће нам сигурно остати у сећању у наредним годинама.

Sirbobet…            Najbolje kvote u Evropi, 150 evra bonus za svaki tvoj ulog!!!

2013-2014-prozivanje-cukaricki-crvena-zvezda-udarna

1) Деби Нинковића против ИБВ-а на пуној Маракакни

Сезона 2013/2014 је започела европским двомечом против симпатичног исладнског клуба Вестманеје. Свега неколико дана пред тај меч, Црвена звезда је довођењем Милоша Нинковића добила највеће појачање у последњих неколико година. Сам Нинковић није био физички спреман по доласку у клуб, те је јавност била убеђена да ће га тренер Стојановић ипак оставити на клупи, док ће у стартној постави заиграти млади Савићевић. Ипак, на велико изненађење, Нинковић је тај меч почео од првог минута, а већ у првом полувремену је са неколико потеза измамио аплаузе гледалишта које се нада да ће таквог мајстора моћи да гледа и у сезонама који долазе.

2) Промашен пенал Милијаша- Черноморец

Исландски ИБВ је превазиђен, али је Црвена звезда већ у следећем колу налетела на преозбиљног противника. У други меч Звезда је ушла јурећи резултат од 3:1, а њени навијачи су били спремни да воде своје фудбалере до још једног чуда. Маракана је била препуна, жеља на максималном нивоу, а нама остаје само да се питамо шта би било да Милијаш није промашио једанаестерац крајем првог полувремена и да је Звезда отишла са свега једним голом заостатка на одмор.

[youtube id=”9MeUA4WYog0″ width=”620″ height=”360″]

3) Оњилово поигравање са Звездином одбраном

Када је већ у Европи све изгубљено, Звезда је све карте морала бацити на домаће првенство, где је титула означена као главни приоритет ове сезоне. Постојала је велика жеља да се коначно разбије то проклетство првог кола, али се Јавор вођен Богићем Богићевићем још једном показао као веома тврд орах. Посебно је било уочљиво колико је ранљива Звездина одбрана, а најзаслужнији за то што је екипа из Ивањице дала чак 4 гола је Ифеани Оњило који је одмах сутрадан промовисан као ново скупоцено појачање црвено-белих. Нажалост такве партије није поновио у наставку сезоне.

4) Брука против Доњег Срема

zapad-severcrvena-zvezda-donji-srem

Још једном пуна Маракана, а овога пута поводом великог јубилеја- 50 година Маракане. Спектакл на трибинама, промоција новог дреса посебно направљеног за ту прилику и противник по мери за голеаду. Водила је Звезда 2:0, а онда дозволила једну од највећих брука у новијој историји клуба примивши два гола од слабашног клуба из Пећинаца. Како год се завршила ова сезона, ова генерација ће дефинитивно бити обележена овим невероватним киксом.

5) Киксеви Лазића против Вождовца и Омеге против Чукаричког на два узастопна гостовања

Саму средину сезоне су обележиле велике муке Црвене звезде на гостовањима. Градски ривали Вождовац и Чукарички су савладали Звезду са 2:0 и 1:0, а тим поразима су кумовале катастрофалне грешке у дефанзиви у раној фази меча, које су касније унеле несигурност у игру читавог тима. Прво је Лазић несхватљиво промашио лопту омогућивши Марушићу да савлада Бајковића, а онда је два кола касније катастрофално спори Мартиновић омогућио Срнићу да центрира, те натера Омегу на једну комичну реакцију. Стоиљковићу није било до смеха, већ је трасирао пут још једном поразу Звезде на гостовањима.

6) Фено-мено-менално играш ми ти и бравуре Дауде против Пролетера

Ти порази и катастрофална игра су били довољан разлог навијачима Звезде да престану са даљим одобравањем срамотних партија својих љубимаца. Неколико дана после пораза од Вождовца, Звезда је играла куп утакмицу са Пролетером у Новом Саду, а свеукупна атмосфера је била потпуно чудна. Навијачи су у ироничним песмама глорификовали рад управе и играча на терену, а на њему су виђене две велике мајсторије, иако игра поново није била ништа посебно. Два гола која је постигао Дауда су право ремек-дело на која су навиачи Звезде готово и заборавили гледајући свој тим претходних неколико сезона.

[youtube id=”sE00Wop_65s” width=”620″ height=”360″]

7) Пожртвовање Нинковића које је донело победу у дербију и враћање у игру за титулу

milos-ninkovic-krv-nos-rad-crvena-zvezda

Иако су већином сезоне многи играчи потпуно подбацили и знањем и пожртвовањем, једно име се увек издвајало у односу на остале- Милош Нинковић. Нећемо понављати како је и у ком тренутку дошао у наш клуб, већ само истаћи да је један од веома ретких који своје Звездаштво не показује у медијима и на друштвеним мрежама, већ искључиво делима и на терену. Месари домаће лиге нису нимало нежни према једном мајстору, те је тако Пејчић у Нишу ударцем лактом направио Нинету 12 копчи. Иако су многи сматрали да неће бити спреман за дерби, Нине је на сопствену одговорност заиграо на том мечу са заштитном кацигом, те главом асистирао Обрадовићу за победоносни гол. Звезда се тако вратила у игру за титулу, а Нине је наставио са великом пожртвованошћу и на осталим мечевима, те смо га тако видели и раскрвављеног неколико кола касније против Рада и подераних колена на сваком другом мечу. Пример како се треба борити за црвено-бели дрес.

8) Победа у дербију

Све је деловало изгубљено пред Вечити дерби, Партизан је бежао Звезди 4 бода и победом би већ оверио титулу. Дошли су по бод, али је Црвена звезда у једном одвратном мечу била боља за тај један гол који је дошао као награда за већу жељу и пожртвованост. Након тог дербија киксеви и једног и другог тима, који су били тако чести ове јесени, су стали, те су и Звезда и Партизан везали по четири победе оставивши тако решавање питања првака државе за пролећни део сезоне.

9) Испадање из Купа од Војводине

Жреб четвртфинала Купа Србије није никако био повољан за Звезду, јер је добила једног од најтежих могућих противника Војводину. Чак није могла да рачуна и на неку велику предност домаћег терена, с обзиром да је Војводина у претходна три дуела на Маракани излазила као победник два пута, док је једном било нерешено. Тако је био и овога пута, Војводина је стекла предност од 0:3, а Мрђа је успео да само ублажи тај пораз. Звезда је тако други пут узастопно испала у четвртфиналу Купа и то оба пута на Маракани идентичним резултатом- 1:3.

10) Мрђин гол у последњем минуту против Војводине

dragan-mrdja-vojvodina

Након испадања из Купа и тријумфа Партизана у последњем колу на Бановом Брду, велики је притисак био на фудбалерима Црвене звезде. Победа се јавила као императив, а црвено-бели су имали традицију и неугодну Војводину наспрам себе. Свашта је пролазило навијачима Звезде кроз главу након црног првог полувремена и предности новосадског клуба од 0:1, али су играчи много енергичније и мотивисаније ушли у друго полувреме, што је било довољно за преокрет. Прво је Дауда почетком другог полувремена изједначио резултат, затим је Милијаш у самом финишу меча опет промашио пенал, а онда је Мрђа у 93. минуту, када је мало ко очекивао постигао гол којим је Звезда коначно победила Војводину и остала на минималном заостатку за вечитим ривалом.

Pratite izvestaje sa utakmica uzivo, kao i vesti vezane za Olympiakos na srpskom!!! Red Agent7 i na Fejsbuku…

Preuzeto sa: redstarbelgrade.info