Εμφατική εκκίνηση για την Μπάγερν! 3-1 την Μπάγερ Λεβερκούζεν! (video)

Εμφατική εκκίνηση για την Μπάγερν! 3-1 την Μπάγερ Λεβερκούζεν! (video)

Η Μπάγερν Μονάχου ξεκίνησε με εντυπωσιακό τρόπο τις υποχρεώσεις της στην Μπουντεσλίγκα καθώς νίκησε εύκολα με 3-1 την Μπάγερ Λεβερκούζεν.

Μπάγερν

Στην πρεμιέρα του γερμανικού πρωταθλήματος η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι δεν αντιμετώπισε προβλήματα κόντρα στις «ασπιρίνες» και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη.

Το σκορ άνοιξε στο ένατο μόλις λεπτό ο Σούλε ενώ πριν ολοκληρωθεί το πρώτο εικοσάλεπτο ο Τολισό σκόραρε για το 2-0.

Το δεύτερο ημίχρονο καθυστέρησε να ξεκινήσει λόγω της έντονης βροχόπτωσης αλλά έξι λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Λεβαντόφσκι σκόραρε με πέναλτι για το 3-0 και ουσιαστικά «καθάρισε» το παιχνίδι.

> Τα αθλητικά πρωτοσέλιδα για το Σάββατο 19/08/2017

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 66ο λεπτό σε 3-1 με τον Μεχμέντι.