ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑΣ!!!

ΜΟΙΡΑΣΑΝ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ!!!

1298208

Καλησπέρα αδέρφια και αδερφές μου!!!Αναμενόμενη νίκη για την ομάδα μας κάτι που φάνηκε από την αρχή.

Μέχρι και στο +30 έφτασε η διαφορά με ένα Σπανούλη να οργιάζει από την αρχή έχοντας ακόλουθο τον Αθηναίου,αλλά αυτό το οργίασμα ξαφνικά σταμάτησε.Είχαμε γρήγορες πάσες,γρήγορα σπριντ,αμυντικά και επιθετικά ριμπάουντ και μια καλή ευστοχία.Είχαμε την κυριαρχία του παιχνιδιού.Όλα αυτά μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο,οι ερυθρόλευκοι μπήκαν πιο χαλαροί,δίνοντας στους πράσινους τη δυνατότητα να πλησιάσουν κατά πολύ το σκορ και να έχουν καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας.Η κυριαρχία αρχίζει να μοιράζεται.Εκεί για ακόμη μια φορά χρειάστηκε να ξυπνήσει τους παίχτες του ο Σφαιρόπουλος και να τους ανεβάσει τη ψυχολογία απομακρύνοντάς τους από την αστοχία και τις λάθος πάσες.

Όλοι έπαιξαν καλά,χωρίς να λείπουν τα ατομικά και ομαδικά λάθη.Η κυριαρχία ξανά έρχεται στα χέρια των Πειραιωτών και χωρίς να δίνουν την δυνατότητα στους βάζελους να προσπεράσουν το σκορ,είχαμε το τελικό 80-66.

Μπράβο στον Σφαιρόπουλο και στους παίχτες μας για την υπέροχη νίκη.Επίσης μπράβο και στον κόσμο για την παρουσία του αλλά σε τέτοιους αγώνες πρέπει να βοηθάει όλος ο κόσμος με τη φωνή του και όχι μονο οι οργανωμένοι.Συμβαίνει συχνά αυτό.Τα παλικάρια μας χρειάζονται όλων την υποστήριξη.Μας έχουν δείξει άπειρες φορές ότι αξίζουν.