Zvezda slavila u produžetku, Bobi dominirao! (Photos)

Košarkaši Crvene zvezde slavili su u večitom derbiju nakon produžetka, uzbudljivog finiša i preokreta!

IMG_5409

Pratite izvestaje sa utakmica uzivo, kao i vesti vezane za Olympiakos na srpskom!!! Red Agent7 i na Fejsbuku…

Partizan NIS – Crvena zvezda Telekom 83:86 (21:14, 18:24, 21:16, 13:19, 10:13)!

Prva četvrtina u potpunosti je pripala Partizanu, koji je imao i dvocifrenu prednost, pre svega zahvaljujući sjajnoj igri Milosavljevića, koji je odlično otvorio utakmicu. Nakon nekoliko grešaka domaćih u samom finišu, Zvezda je koliko-toliko uspela da smanji prednost rivala, poenima Dženkinsa, nakon ukradene lopte i prekršaja Dala u poslednjoj sekundi. Na kraju ovog dela bilo je 21:14.

U drugoj četvrtini, Zvezda je uspela da se konsoliduje i, najviše preko Bobana Marjanovića, dođe do priključka. Bogdanović je praktično jedini pretio u ekipi domaćih, potpuno je stala igra Partizana u reketu i Zvezda je prišla na samo pola koša razlike.

U trećoj deonici, naš tim je prvi put poveo, Marjanović je nastavio sa sjajnom igrom, a sa druge strane potpuno nezaustavljiv je bio Bogdan Bogdanović. U samom finišu, ponovo je proradio Milosavljević, a Zvezda vezala nekoliko minuta bez poena, pa su domaći vratili prednost iz prvih deset minuta. Bilo je +6 za Partizan. U ovoj četvrtini, Blažič je postigao svoj prvi poen, a viđena je i sjajna solo-akcija Nelsona.

Na startu poslednje četvrtine, Dženkins je postigao svoju četvrtu trojku i vratio Zvezdu na -3, ali je nakon toga došlo do pada i nekoliko loših napada našeg tima, što ni umorni Partizan nije uspeo da iskoristi. Problem je, kao i tokom čitavog meča bio ofanzivni skok rivala, koji Zvezda nikako nije uspevala da zaustavi. Ipak, Jaka Blažič je, kao i protiv Lijetuvosa vezao pet poena, i doveo Zvezdu do vođstva (66:64). To je nateralo gostujuću klupu da traži tajm-aut, posle kojeg je domaćin vezao 6 poena i vratio vođstvo. Ipak, Nelson pogađa svoju prvu trojku i vraća Zvezdu u igru.

IMG_54421

Domaći su opet došli do +4, ali su Blažič i Marjanović doneli prednost Zvezdi na ulasku u poslednji minut meča. Blažič je promašio šut za tri poena i pobedu na 10 sekundi do kraja, a Lovernj pogodio ispod koša na nešto manje od dve sekunde do kraja meča, za izjednačenje.

U produžetku, Zvezda vezuje pet poena i stiže do velikih 78:73, na samom startu, a zatim i do 81:75, nakon trojke Blažiča. Šilb je ponovo vratio +6 (83:77). U poslednji minut ušlo se sa prednošću Zvezde od pet poena. Imao je naš tim tri napada da reši utakmicu, Blažič je promašio dva slobodna bacanja, a zatim nepotrebno krenuo u gužvu u reketu i pogrešio. Kinsi je uz mnogo sreće na drugoj strani pogodio uz faul i vratio svoj tim u igru, na -2 (81:83).

Ipak, pogađa Blažič i ispravlja grešku, a tačku na ovaj meč stavlja Dženkins sa linije penala!

ABA liga, 8. kolo

Partizan NIS – Crvena zvezda Telekom 83:86 (21:14, 18:24, 21:16, 13:19, 10:13)

Hala Pionir

Gledalaca: 6000

Partizan NIS: Aranitović, Lovernj 14, Dalo 1, Milutinov 5, Milosavljević 20, Bogdanović 22, Gagić 7, Musli 1, Šalić, Andrić, Kinsi 13, Bezbradica. Trener: Duško Vujošević

Crvena zvezda Telekom: Cvetković, Mitrović, Lazić 2, Blažič 13, Simonović, Marjanović 27p, 6sk, Radenović 7sk, Katić 4, Ristić, Nelson 15p, 3sk, 4as, Dženkins 13p (4/4 za 3), 3 ukl, Šilb 10p, 8sk, 6as. Trener: Dejan Radonjić

TEKSTUALNI PRENOS

Košarkaši Crvene zvezde večeras će prvi put biti gosti u Pioniru u ovoj sezoni. Naravno, u pitanju je večiti derbi, koji se igra u okviru 8. kola ABA lige.

Dve ekipe ulaze u ovaj meč potpuno različitog raspoloženja. Domaći tim poražen je u Moskvi od CSKA sa ogromnih 42 poena razlike, dok Crvena zvezda ima tri trijumfa zaredom, od čega dva u Evroligi. Pored toga, naš tim je kompletan, u odličnoj formi, dok su domaći desetkovani, povredama, već duže odsutnog Bertansa, Vestermana, dok su roviti Musli i Kinsi i pitanje je koliko će moći da pomognu svom timu.

MCZ će biti u Pioniru i izveštavati vas o dešavanjima sa ovog meča. Budite uz nas!

Na 10 minuta pre početka meča, igrači oba tima su na zagrevanju, a navijači Zvezde se nadglašavaju sa domaćim navijačima, kojih ima bar 15 puta više.

Ovo je 224. međusobni duel Crvene zvezde i Partizana.

IMG_5450

Prva četvrtina (21:14)

Zvezda u petorci Nelson, Lazić, Šilb, Mitrović, Marjanović. Prvi poeni za domaće preko Milutinova, ali i Zvezda uzvraća iz reketa, preko Marjanovića. Milosavljević, koji je umeo da zadaje probleme našem timu u ranijim derbijima, šutem za tri poena, pogađa prvi put na večerašnjem meču. Marjanović odličan na startu, postiže prva 4 poena za Zvezdu, a Milutinov uzvraća istom merom na drugoj strani. Ono što nije dobro su dve trojke Milosavljevića na početku. Radonjić reaguje uvođenjem Blažiča, a Šilb smanjuje. Milosavljević ne prestaje da zasipa koš našeg tima, ovog  puta za dva poena. Radenović protiv Lovernja, ali u prvom duelu Francuz bolji, i u odbrani i u napadu.

Trojkom Bogdanovića Partizan ide na 17:8, pa Radonjić traži tajm-aut. Dženkins menja Nelsona. Serija Partizana 9:0, Zvezda bez rešenja u napadu i bez koša gotovo 5 minuta. Ni u odbrani nije mnogo bolje, pa Simonović menja Šilba. Nelson konačno prekida seriju domaćih jednim od dva slobodna bacanja, a zatim i Katić, nakon asistencije Dženkinsa. Nakon dobre odbrane, šansu za priljučak Zvezda gubi greškom u napadu, pa Bogdanović vraća +10 (21:10). Nelson prodorom i Dženkins jednim od dva penala nakon ukradene lopte i prekršaja Dala uz zvuk sirene postavlja konačan rezultat ovog dela igre.

Na kraju prvog dela, Partizan – Zvezda 21:14.

Semafor: 5. minut: 12:8; 10. minut: 21:14

IMG_5442

Druga četvrtina (18:24)

Radonjić počinje petorkom Nelson, Dženkins, Simonović, Radenović, Katić. Ponovo domaći postižu prve poene, a Simonović vraća, nakon skoka u napadu. Katić lako izlazi na kraj sa Milutinovim. Konačno prva trojka za Zvezdu, pogađa Dženkins, a nakon toga još jednom, za -5. Nekoliko loših napada domaćih, pa se naš tim vraća u igru. Marjanović je pogodio uz zvuk sirene za -4, ali nisu iskorišćena dva napada za prilazak na koš razliku. Ipak, Bobi ponovo pogađa, za 30:28, nakon jednog pogođenog bacanja Dala, postaje i prvi „dvocifreni“ igrač na meču, za smanjenje razlike domaćih na pola koša. Nakon greške Radenovića i poena Bogdanovića, domaći ulaze u poslednji minut za +5.

Partizanovi centri ne mogu da zaustave Marjanovića, koji postaje prva figura ove četvrtine. Vezao je još 4 poena i došao do ukupno 14 za poluvreme. Bogdanović je zatim pogodio dva slobodna bacanja, a Šilb u poslednjoj sekundi postavio konačan rezultat prvog poluvremena, 39:38 za domaće.

Marjanović sjajan, sa 14 poena, Dženkins 7, a Šilb 4, uz 4 skoka.

Semafor: 15. minut: 30:26, 20. minut: 39:38

Treća četvrtina (21:16)

Zvezda u petorci Nelson, Dženkins, Šilb, Mitrović, Marjanović. Bogdanović otvara ovaj deo igre svojom drugom, a Dženkins uzvraća trećom trojkom. U 23. minutu, Zvezda prvi put vodi, nakon poena Marjanovića! Ipak, nekoliko grešaka našeg tima i domaća ekipa vraća prednost. Mnogo ofanzivnih skokova i na jednoj i na drugoj strani, što najviše odgovara Bobanu Marjanoviću, koji ide ka dabl-dablu. Milosavljević nastavlja tamo gde je stao na samom početku meča i pogađa novu trojku.

Zanimljivo, Marjanović nema skok u odbrani za 26 minuta. Fantastičan prodor Nelsona i pogodak uz faul. Zvezda ponovo vodi. Na drugoj strani, nezaustavljiv je Bogdanović. Jaka Blažič postiže prvi poen u 28. minutu.

Partizan u poslednjoj sekundi treće četvrtine stiže do +6, nakon katastrofalne završnice četvrtine od strane Zvezde i lošeg poslednjeg napada.

Semafor: 25. minut: 47:46, 30. minut: 60:54

IMG_5331

Četvrta četvrtina (13:19)

Počinju Nelson, Dženkins, Šilb, Radenović i Marjanović. Zvezda pravi seriju 5:o i vraća se u igru, ali je i pored toga veoma slabo funkcionisao napad našeg tima, koji je propustio nekoliko prilika da povede. Ipak, umorni rival nije uspevao da dođe do poena gotovo puna četiri minuta, pa je samo zahvaljujući tome Zvezda uspevala da održi priključak. Šilb promašuje nekoliko šuteva zaredom.

Konačno je Blažič u svom karakterističnom prodoru postigao poene i vratio prednost rivala na pola koša, a zatim u kontri pogodio i trojku, za vođstvo Zvezde od 64:62.

Nakon tajm-auta, Partizan vezuje šest poena, preko Milosavljevića i Kinsija, a nakon dugo vremena, Zvezda stiže do koša, trojkom Nelsona. Mogao je naš tim do vođstva, ali je Dženkins nakon što je ukrao loptu pogrešio u napadu, pa je Milosavljević košem uz faul doveo svoj tim na bezbednu udaljenost. Na ulasku u poslednja dva minuta, bilo je +2 za domaće. Marjanović je na 01:26 izjednačio rezultat, nakon akcije sa Šilbom.

Na 10 sekundi do kraja, Blažič je promašio šut za tri poena, iz ugla, a Lovernj na 1,6 sekundi do kraja pogodio za izjednačenje. Radonjić traži tajm-aut. Simonović pokušava za tri iz velike daljine, ali nema koša. Gledaćemo produžetak.

Semafor: 35. minut: 60:62, 40. minut: 73:73

IMG_5271

Produžetak

Naš tim u petorci Nelson, Blažič, Šilb, Radenović, Marjanović. Zvezda nije iskoristila prvi napad, ali je Marjanović skočio u napadu, a zatim, nakon faula pogodio oba bacanja. U sledećem napadu, Nelson pogađa svoju drugu trojku i donosi Zvezdi velikih +5. Trojka Blažiča i poeni Šilba neutrališu poene Kinsija i dovode Zvezdu na +6 (83:77) na 01:40 do kraja. Neverovatan faul sviran Marjanoviću, koji napušta igru zbog pet faulova, kao najbolji igrač ove utakmice. Blažič promašuje dva slobodna bacanja, a zatim se zaleće bez potrebe i propušta priliku da reši meč. Kinsi u narednom napadu pogađa uz faul i vraća neizvesnost.

Ipak, Blažič ispravlja grešku i stavlja tačku na ovaj meč, a definitivan kraj usledio je nakon bacanja Dženkinsa.