Πανεύκολα νίκη επί του καλύτερού του πελάτη!!! Ολυμπιακός – ΠΑΟ 3-0 σετ

Μεγαλειώδη εμφάνιση και πανεύκολη νίκη επί του καλύτερού του πελάτη πέτυχε ο Θρύλος στο Ρέντη, επικρατώντας με 3-0 σετ του Παναθηναϊκού.

1359674

Οι παίκτες του Ρομπέρτο Πιάτσα, έδειξαν στον αντίπαλό τους, πως οι ΦΑΠΕΣ δεν έχουν, ούτε θα έχουν τελειωμό. Με χαρακτηριστική ευκολία ήρθε η νίκη, με τους «ερυθρόλευκους» να βγάζουν πάθος μέσα στο γήπεδο και να αποδεικνύουν την ανωτερότητά τους.

Μετά τη γυναικεία ομάδα που έκανε πλάκα μέσα στην Κυψέλη με 3-1 σετ, το «ερυθρόλευκο» πάρτι συνεχίστηκε με τους ΓΑΥΡΟΥΣ να πανηγυρίζουν μαζί με τους παίκτες στο τέλος του ματς τη μεγάλη νίκη.

Κορυφαίοι παίκτες για τον Ολυμπιακό, ήταν οι Όγκουρτσακ και Έγκλισκαλνς, με τους Φιλίποφ και Τσουκ να είναι άξιοι συμπαραστάτες. Φυσικά, κανείς δεν υστέρησε και όλοι τους βοήθησαν στο μεγάλο αυτό «γλέντι».

ΤΟ ΜΑΤΣ

Με χαρακτηριστική ευκολία, οι παίκτες του Ρομπέρτο Πιάτσα πήραν το πρώτο σετ, με 25-19 σκορ, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να ακολουθήσουν το ρυθμό.

Η απόδοση του Θρύλου ανέβηκε ακόμα περισσότερο στο δεύτερο σετ, με το 25-16 να αποδεικνύει του λόγου το αληθές, δηλαδή, το ότι οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν με τίποτα να κοντράρουν την ομάδα των «ερυθρόλευκων».

Στο τρίτο σετ, ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να παλέψει, δίχως ωστόσο να τα καταφέρει, με τους «ερυθρόλευκους» να παίρνουν το προβάδισμα λίγο πριν τα μισά του σετ και να κρατούν την διαφορά μέχρι τέλους.

Να σημειώσουμε, πως στο γήπεδο βρέθηκε και η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Θρύλου, που προηγουμένως είχαν επικρατήσει με 3-1 σετ επίσης του Παναθηναϊκού, μέσα στην Κυψέλη μάλιστα.